paweł gut

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu kształci na najwyższym poziomie, czego miarą są osiągnięcia uczniów odnoszone na olimpiadach i konkursach przedmiotowych.
W dniu 1 kwietnia 2017 r. Paweł Gut uczeń klasy IV e został ścisłym finalistą jubileuszowej, trójetapowej, XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej 2017, w grupie tematycznej: mechatronika. W pierwszym-pisemnym etapie Olimpiady, który odbył się 10 lutego 2017 r. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Paweł zajął 14 miejsce na około 80 mechatroników. Patrykowi Bałazemu (klasa IV e) zabrakło zaledwie 2 punktów do zakwalifikowania się do kolejnego etapu.
Z części pierwszej do części drugiej Olimpiady zakwalifikowało się 18 zawodników.

W drugim etapie – praktycznym (31 marca 2017), który miał miejsce w Bieruniu, należało wykonać 2 zadania: zaprogramować sterownik PLC TWIDO oraz wykonać rzut aksonometryczny bryły w programie AutoCad Mechanical. Paweł świetnie poradził sobie z tym wyzwaniem.

W trzecim etapie-ustnym, w którym uczestniczyło 13 osób (1 kwietnia 2017), Paweł został ścisłym finalistą.
„Zgodnie z Uchwałą Senatu AGH w sprawie zasad przyjmowania na studia laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego”, Paweł może być przyjęty „na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia w Akademii Górniczo-Hutniczej z pominięciem warunków rekrutacji”.

Głównym celem Pawła są właśnie studia na AGH jako kontynuacja pogłębiania wiedzy zdobytej w „Mechaniku”.
Finalista interesuje się naukami ścisłymi a w szczególności elektroniką, mechaniką, budową maszyn, mechatroniką. W przyszłości pragnie pracować w wymarzonym zawodzie zgodnie ze swoim wykształceniem.
„Paweł przygotowując się do Olimpiady nie odpuszczał ani na krok. Był wytrwały w dążeniu do celu. Ogromny wkład pracy przyniósł zamierzony efekt.” – podkreślił Pan Marek Malina – nauczyciel finalisty.

Paweł przygotowywał się do olimpiady pod kierunkiem: v-ce Dyrektora ZS Nr 1 mgr inż. Bogdana Furmana oraz mgr inż. Marka Maliny.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze