motoryzacyjne sukcesy1

Motoryzacja jest pasją uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. Jednym z kierunków nauczania w popularnym „Mechaniku”, jest profil samochodowy, w ramach którego funkcjonują klasy kształcące w zawodach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych.  Motoryzacyjne sukcesy odnoszone przez uczniów Szkoły w olimpiadach i konkursach zawodowych, są efektem zainteresowań i permanentnych ćwiczeń praktycznych, które pozwalają m. in. wyćwiczyć do perfekcji jazdę samochodem. Przykładem może być zdobycie I miejsca w województwie w konkurencji „Diagnostyka elementów mechatroniki samochodowej” w IV edycji konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” przez Krzysztofa Rolkę i Ernesta Galickiego (opiekun mgr Tadeusz Kulig) w 2014r., zakwalifikowanie się przez ucznia Pawła Żaka (opiekun mgr inż. Krzysztof Ochała) do finału Ogólnopolskiej, XVII Olimpiady Techniki Samochodowej (2016 r.), który odbędzie się 21 maja bieżącego roku. 

Najnowsze osiągnięcia w zakresie motoryzacji uczniowie „Mechanika” odnieśli drużynowo oraz indywidualnie na szczeblu wojewódzkim w dziewiętnastej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. 
Laureatem drugiego miejsca została drużyna w składzie: Kamil Kluczewski, Sebastian Pogoda, Jakub Kocjan – wszyscy z klasy 3 d (Technik pojazdów samochodowych. W zawodach indywidualnych drugą pozycję zajął Kamil Kluczewski. Opiekunami laureatów z ZS Nr 1 byli: mgr Edyta Haberka i mgr Kazimierz Baran.

motoryzacyjne sukcesy

Uczniowie z „Mechanika” zostali w ten sposób docenieni za swoją wiedzę z zakresu części teoretycznej, w tym z historii polskiej motoryzacji oraz za część praktyczną, która odbywała się w tym roku w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Uczniowie musieli zaprezentować swoje umiejętności w tzw. teście Stewarda, polegającym na przejechaniu samochodem z umocowanym nieruchomym talerzem tak, aby umieszczona w nim piłeczka z niego nie wypadła. Płynna, dynamiczna, zapobiegająca poślizgom jazda samochodem, sprawna jazda skuterem, skuteczne udzielanie pierwszej pomocy to niezbędne sprawności, jakie musi posiadać laureat konkursu.
W zawodach, które odbyły się 14 maja 2016 r. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krakowie, wzięło udział dwanaście drużyn z województwa małopolskiego, w sumie 36 osób.
Laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe a drużyna dodatkowo odebrała piękny puchar.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

motoryzacyjne suckesy2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze