silvers kask

Silvers Olkusz – Zagłębie Steelers 28:0 (0:0, 14:0, 6:0, 8:0)

Historyczny moment dla drużyny Silvers. Olkuscy futboliści po trzech latach występów w II Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego wywalczyli upragniony awans do fazy play-off, skąd już prosta droga do promocji na zaplecze Topligi. W decydującym o kwalifikacji meczu pokonali u siebie Zagłębie Steelers.

O tym, że podopieczni Marcina Michalczewskiego znajdą się w turnieju barażowym o I ligę było wiadomo jeszcze przed pierwszym kopnięciem. Tabela bowiem pokazywała, że faworyt olkuskiego starcia jest tylko jeden. „Srebrni” nie zawiedli i udowodnili, że ich wcześniejsze wyniki nie były dziełem przypadku. Zagłębie na Czarnej Górze nie miało nic do powiedzenia. Steelers przegrali do zera tracąc 28 punktów.

Ślązacy dotrzymywali kroku gospodarzom tylko w pierwszej kwarcie. Mimo kilku prób ze strony miejscowych premierowe 12 minut zakończyło się wynikiem 0:0. Po zmianie stron „Srebrni” byli już bardziej konkretni, uzyskując dwa przyłożenia. Pierwsze z nich autorstwa Kamila Zięby zostało poparte podwyższeniem za dwa oczka. Po drugim w tej części meczu touchdownie próba podwyższenia okazała się nieudana, więc na przerwę ekipy zeszły przy stanie 14:0.

Dokładnie tyle samo punktów Silvers zdobyli w drugiej połowie, z tym, że po jednym przyłożeniu uzyskali zarówno w kwarcie trzeciej, jak i czwartej. Bohaterem za każdym razem był ten sam gracz – Kamil Zięba, który w sobotę mimo deszczu i nasiąkniętego boiska rozgrywał kapitalne zawody. Gdy gospodarze po raz czwarty wprowadzili futbolówkę w pole punktowe Steelers nie było już mocy, która byłaby w stanie odebrać olkuszanom marzeń. Walczyli o nie usilnie od pięciu lat. Ostatecznie nasi futboliści w tabeli grupy wschodniej zajęli drugie miejsce, tuż za plecami Tigers Kraków.

Po ostatnim gwizdku w obozie Silvers zapanowała ogromna radość. Nie była to jednak euforia, bo przecież do pełni szczęścia brakuje jeszcze trochę. Teraz przed zespołem trenera Michalczewskiego barażowy ćwierćfinał, w którym rywalem olkuszan będzie zwycięzca grupy północnej AZS Olsztyn Lakers. Tak jak „Srebrni” olsztynianie w drodze po play-offy wygrali pięć spotkań i jedno przegrali.

Olkuska bitwa o półfinał walki o I ligę w niedzielę 2 października. Już teraz zapraszamy!