magazyn_art_u_kiepury

Olkuscy artyści skupieni w grupie MAGAZYN ART. zawitali do Sosnowca, gdzie 11 maja br. w Miejskim Klubie im. J. Kiepury ECK odbył się uroczysty wernisaż. Duża sala wystawiennicza, scena, stwarzały miły klimat dla licznie zgromadzonych sympatyków sztuki, którzy przy stolikach mogli dzielić się wrażeniami. Wernisaż otworzyli – gospodarze sosnowieckiej placówki oraz Mariusz Połeć i Jacek Majcherkiewicz. Padły ciepłe słowa, zapachniały kwiaty, aparaty fotograficzne dzielnie pracowały w gęstniejącej atmosferze. Uroczystość uświetnił  występ zespołu „MIRO WITEK”, który tworzą Miro Witek oraz Grzegorz Koza. Jacek Majcherkiewicz humorystycznymi tekstami wprowadził tzw. luz wśród zgromadzonych, co odważniejsi zaczęli tańczyć na scenie. Po części oficjalnej nastał czas rozmów, snuto plany na bliższą współpracę między olkuskimi artystami a działającą w sosnowieckim Klubie twórczą grupą pod kierunkiem, znanego także w Olkuszu, Czesława Gałużnego.

Olkuscy artyści działają od dwóch lat przy osiedlowym Klubie „Kubuś” w Olkuszu. Wspólne spotkania zaowocowały nazwaniem grupy MAGAZYNEM ART. co stało się jakby określeniem własnej tożsamości. Cechą charakterystyczną tych ludzi jest wielka chęć tworzenia, o czym mówią głośno i z przekonaniem. Czego chcą? Nowości, silnych wrażeń, wierności prawdzie, wyrażenia siebie i wyrażenie otaczającego świata w oryginalny sposób. Oryginalność i różnorodność tematu, sposobu jego tworzenia, można było zobaczyć właśnie na wystawie w Sosnowcu w malarstwie olejnym, pastelowym, grafice komputerowej, fotografii i ceramice, oraz w dostojnych ikonach. Przedstawione prace są ciekawe i pozbawione monotonii, każdy z autorów jakby szuka swojego odbiorcy. Może to wynikać również z faktu, że olkuszanie tworzą swoją sztukę uprawiając różne zawody. Inicjatorem i pomysłodawcą powstania artystycznej grupy jest Mariusz Połeć, dzięki jego zaangażowaniu realizowane są wystawy w ciekawych miejscach oraz plenery malarskie. Ostatnim, majowym plenerem był wypad do Lanckorony, która jest prawdziwym rajem dla artystów. W planach Węgierska Górka, może Sandomierz, Kazimierz n/ Wisłą.

Grupę MAGAZYN ART. tworzą; Joanna Bożek, Janusz Czerniak, Leszek Duda, Kazimierz Forgacz, Teresa Kocjan, Wiesława Baran, Michał Kwarciak, Jacek Majcherkiewicz, Mariusz Połeć, Wioletta Sarota- Stach, Bianka Skowronek, Dorota Szymiec, Ryszard Ślęczka, Małgorzata Wieczorek, Maria Witek. Wystawa w Miejskim Klubie im. J. Kiepury ECK w Sosnowcu potrwa do 10.06.2012r.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze