spotkanie absolwenci1

Jubileusz 115-lecia Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, obchodzony w roku szkolnym 2014/2015, jest okazją do wspomnień o społeczności, która tworzyła historię Szkoły. W dniu 7 listopada 2014 r. w olkuskim „Mechaniku”, miał miejsce „Wieczór Wspomnień”, w którym uczestniczyła Dyrekcja Szkoły, emerytowani i obecni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, jej Absolwenci oraz Uczniowie.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością: Jacek Osuch – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Barbara Rzońca – Starosta Powiatu Olkuskiego – absolwenci Szkoły przy ul. Górniczej 12.

 

„Każdy członek społeczności naszej Szkoły oddaje jej cząstkę swojego życia. Wy, Szanowni Państwo, zostawiliście w „Mechaniku” część siebie, która tworzy niezwykły klimat Szkoły, będący podstawą do dalszego budowania dzisiejszej, rozwojowej rzeczywistości Szkoły, posiadającej nieodpartą magię przyciągania. Świadczy o tym m. in. coroczny wysoki nabór uczniów do „Mechanika” i powodzenie, jakim cieszą się wszelkie imprezy organizowane przez naszą Szkołę” – powiedziała Aldona Nowicka Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu, witając przybyłych.

spotkanie absolwenci2

Podczas Wieczoru padało wiele ciepłych słów pod adresem szacownej Szkoły. „Szkoła przy ul. Górniczej 12  ma ducha, który daje natchnienie człowiekowi na całe życie” -podkreśliła Barbara Rzońca.
„Mechanik był i jest szkołą, przygotowującą młodzież do realizacji wyzwań współczesnego świata. W tej Szkole upłynęły mi najpiękniejsze dni mojego życia. Dzięki wychowaniu, jakie w niej odebrałem w swoich młodzieńczych latach, jestem posłem na Sejm RP już drugą kadencję” – powiedział Jacek Osuch.
„ZS Nr 1 uczy żyć mądrzej i godniej, wspaniale promuje kształcenie zawodowe, tak potrzebne w dzisiejszej dobie” – to słowa absolwentów.

spotkanie absolwenci3

Wspomnienia, których moderatorem była pani Zdzisława Sztafińska, dotyczyły wzruszających, miłych, niekiedy zabawnych chwil z historii „Mechanika”, które  przyczyniły się  do zadumy nad tym, co bezpowrotnie minęło. Był czas na wspólne śpiewanie piosenek harcerskich, biesiadnych i patriotycznych. Skarbnicą wiedzy o dawnym „Mechaniku” stanowiły wypowiedzi przedmówców i prezentowane z prywatnych albumów archiwalne zdjęcia, ukazujące społeczność szkolną sprzed lat,  ukazaną w kontekście okolicznościowych wydarzeń z życia Szkoły.

Następnymi punktami obchodów są:
30 listopada 2014 r. Msza Święta za zmarłych pracowników, absolwentów i uczniów ZS Nr 1, godz. 10.00,  w Bazylice Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu;
03 stycznia 2015 r. Bal Absolwentów i Sympatyków „Mechanika” w Restauracji Victoria w Olkuszu.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

 

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
życzę  powodzeniabyły uczeńwyborca olkuskirobek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
życzę  powodzenia
życzę powodzenia

Szkoła ta wygląda pięknie i stwarza piękną atmosferę zaraz po wejściu w jej progi w 1 klasie, ale pierwszaki musicie wiedzieć że prawdziwe oblicze tej szkoły ujawnia się dopiero w 4 klasie. .. powodzenia I wytrwałości przy niektórych nauczycielach 😀

były uczeń
były uczeń

Coś pustawo na tej sali. Ale poseł, starosta byli.

wyborca olkuski
wyborca olkuski

Pani Sztafińska na emeryturze mam nadzieję 😆

robek
robek

Olkuski mechanik to już nie „ta” szkoła z pomysłami uczniów. Teraz wszystko na pokaz robione przez nauczycieli