pilkanozna

Piłkarskie zmagania z każdym tygodniem nabierają rumieńców. W miniony weekend do gry o punkty przystąpiły również drużyny z olkuskiej Klasy B.

IV liga:

KS Olkusz – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 1:2 (0:2)
O porażce olkuszan zadecydowała pierwsza połowa, w której najlepszy strzelec gości Grandinetti dwukrotnie pokonał Wiśniewskiego. W obu przypadkach pochodzącemu z Italii napastnikowi dogrywał Filipowski. Gospodarze rywalom mogą pozazdrościć skuteczności, bowiem z wielu szans wykorzystali tylko jedną – honorowego gola zdobył Szczepanik. Więcej o tym spotkaniu oraz o obecnej sytuacji KS-u w ligowej tabeli można przeczytać TUTAJ.

Klasa Okręgowa:

LOT Balice – SPÓJNIA Osiek 1:2 (1:2)
Dla Spójni było to premierowe zwycięstwo tej jesieni. We wcześniejszych meczach podopieczni Tomasza Dudka nie sprostali rywalom z Zielonek i Kocmyrzowa, dlatego to zwycięstwo w Osieku smakuje naprawdę mocno. Goście objęli prowadzenie za sprawą Spurny, który najlepiej zachował się w podbramkowym zamieszaniu, a gdy mijała 30. minuta Surma (były gracz młodzieżowych grup Cracovii) celnym strzałem zakończył szybką kontrę. Gospodarze mimo dwóch ciosów podjęli rękawicę, jeszcze przed przerwą zdobywając kontaktową bramkę. W polu karnym Spójni faulowany był Tokarczyk. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość. Po zmianie stron mimo szans z obu stron wynik już nie drgnął, więc pełną pulę zgarnęli przyjezdni.

PRZEMSZA Klucze – GRĘBAŁOWIANKA Kraków 1:3 (1:2)
Po dwóch zwycięstwach Przemsza znalazła pogromcę. Okazał się nim zespół z Krakowa, a konkretnie Grębałowianka, która mecz inauguracyjny przełożyła, a przed tygodniem zaliczyła falstart przegrywając u siebie z beniaminkiem z Balic. Po wizycie przy Rudnickiej goście nie mają już jednak zerowego dorobku, bowiem na zwycięstwo mocno sobie zapracowali. Wynik po przechwycie piłki otworzył Kwater, niedługo później prowadzenie podwyższył Lampart, a w jednej z ostatnich akcji meczu rezultat ustalił rezerwowy Maurer. Wcześniej gola dającego nadzieję choćby na remis zdobył Śliwka – jak się okazało złudną nadzieję.

PILICZANKA Pilica – PRĄDNICZANKA Kraków 1:1 (0:1)
Piliczanie pokazali, że warto grać do samego końca. Prądniczanka prowadziła bowiem do 90. minuty i to właśnie wtedy Opiłka po rzucie wolnym wykorzystał „kocioł” na przedpolu Morańskiego, trafiając z kilku metrów do siatki. Do tego momentu więcej z gry mieli goście. Bramkę Sędłaka swoim trafieniem mógł poprzeć czarnoskóry Outtara, jednak dwukrotnie chybił. Po drugiej stronie boiska najlepszych szans nie wykorzystał Tokarski.

ORZEŁ Iwanowice – POGOŃ Miechów 1:1 (0:1)
Miechowianie z trudnego terenu wywieźli punkt. Tuż przed przerwą piłkę do własnej siatki skierował Płatek, więc gospodarze w drugiej części musieli gonić wynik. Okazji bramkowych im nie brakowało, gorzej było u nich jednak z precyzją. Gola na wagę remisu mierzonym uderzeniem z okolic 25 metra zdobył Świerk.

SOKÓŁ Kocmyrzów – PRĄDNIK Sułoszowa 4:0 (2:0)
Dla młodej ekipy Marcina Górki początek historycznego sezonu w okręgówce jest bardzo trudno. Trzeci mecz i trzecia porażka i co gorsze druga do zera. W Kocmyrzowie goście nie mieli wiele do powiedzenia. Gospodarze, którzy po kiepskiej wiośnie wzmocnili skład chcą wrócić na podium tabeli i jeśli utrzymają wysoką dyspozycję, to cel powinno im się udać osiągnąć. Co innego Prądnik. Sułoszowianie muszą zacząć szybko punktować, bo jeśli nie zmienią swojego oblicza, to będą mogli podzielić los Strażaka Przybysławice, który do A-klasy spadł właściwie już po rundzie jesiennej.

ZIELEŃCZANKA Zielonki – PRZEBÓJ Wolbrom 3:1 (1:0)
Mecz rozegrano awansem 22 sierpnia. Hattricka wśród miejscowych skompletował Sabliasz, natomiast honorowe trafienie dla wolbromian to zasługa Brazylijczyka Pereiry da Silva.

NOWA Proszowianka – BIBICZANKA Bibice 3:0 (1:0)

A-klasa:

Liderem tabeli po trzech kolejkach z kompletem 9 punktów jest Ospel Wierbka. Podopieczni grającego trenera Kamila Ziaji w miniony weekend po dwóch golach Nowak i trafieniu Bartosa wygrali 3:0 w Zedermanie z tamtejszym Błyskiem. Kolejne miejsca na podium zajmują Wielmożanka – efektowne zwycięstwo 7:3 w Przeginii mimo dwubramkowej straty, a także Leśnik Gorenice, który w Jaroszowcu nie dał szans beniaminkowi z Kwaśniowa wygrywając gładko 5:0.

B-klasa gr. I:
W jedynym rozegranym w weekend meczu w ramach premierowej kolejki, Przemsza II Klucze 3:1 pokonała Hetmana II Dłużec. Bramki dla gospodarzy jeszcze w pierwszej połowie zdobyli Sadzawicki, Kazek oraz Majcherkiewicz.

B-klasa gr. II:
Na inaugurację ostre strzelanie w Falniowie, gdzie Błękitni przegrali z Dłubnią Jangrot-Trzyciąż aż 3:11. Punkty z wyjazdu przywieźli ponadto gracze Northstaru Miechów, którzy w doliczonym czasie gry zdobyli bramkę na 3:2 w Przesławicach. Dwa zwycięstwa gości zrównoważyły dwa triumfy gospodarzy. W Kolbarku Błyskawica 4:1 rozprawiła się z Czaplą Czaple Małe, natomiast o wygranej Nidzicy Słaboszów z Trzema Bukami Wierzchowisko zadecydowała tylko jednak bramka (1:0). Komplet wyników uzupełnia derbowy remis 2:2 w Gołaczewach, gdzie Sokół podzielił się punktami ze Strumykiem Zarzecze.