hutnik krakow

Hutnik Kraków został zwycięzcą niedzielnego turnieju „Słowik Cup” dla drużyn U-10 organizowanego przez Olkuski Klub Sportowy Słowik. Gospodarze zajęli 2. miejsce.

To już tradycja, że w przerwie zimowej do Olkusza zjeżdżają młodzi piłkarze i sprawdzają swoją dyspozycję przed wiosennymi rozgrywkami. Tym razem na zaproszenie Słowika odpowiedziało sześć ekip, z których bezapelacyjnie najlepszy okazał się krakowski Hutnik. 10-latkowie z Nowej Huty wygrali wszystkie swoje mecze, w pięciu spotkaniach strzelając aż 24 bramki. Najbardziej podopiecznym Piotra Halo w bezpośrednim starciu zagroził olkuski Słowika, ale i z tego pojedynku nowohucki zespół wyszedł zwycięsko, wygrywając 3:1. Obok nagrody dla najlepszego zespołu, Hutnicy mogą pochwalić się Królem Strzelców – z dziewięcioma bramkami został nim Michał Łuczyński oraz Najlepszym Bramkarzem – w tej kategorii równych sobie nie miał Oliwer Klarman.

Gospodarze niedzielną rywalizację zakończyli na 2. i 4. miejscu ponieważ do gry wystawali dwa składy. Ten występujący w żółtych koszulkach oprócz wspomnianej już porażki z Hutnikiem, bezbramkowo zremisował z UKS-em Trzebinia, a także odniósł trzy zwycięstwa nad Triumfem Alwernia (8:0), Skalanką Skała (6:0) oraz Słowikiem „Białym” (3:0). W barwach „Żółtej” drużyny na boisku można było zobaczyć Najlepszego Zawodnika zmagań, którym został wybrany Arkadiusz Sochacki. Druga drużyna gospodarzy wygrała dwa mecze – ze Skalanką i Triumfem, lecz zmagania zakończyła tuż za podium. Trzecie miejsce zajęli podopieczni Jakuba Wilka z UKS-u Trzebinia.

slowik 2008 marzec

– Obecnie wchodzimy w okres poprzedzający inaugurację rundy wiosennej. To bardzo ważny czas zarówno dla trenerów, jak i zawodników. Warto więc sprawdzać swoje możliwości i grać o stawkę, bo jeśli w grę wchodzą konkretne miejsca, to rywalizacja nabiera rumieńców. Gratulacje dla zwycięskiego Hutnika, ale słowa uznania kieruję pod adresem wszystkich drużyn. Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na zainteresowanie naszymi turniejami – mówił Rafał Pięta, założyciel OKS-u, a więc klubu, który w tym roku obchodzi 8. rocznicę powstania.

Niedzielny turniej pod patronatem Słowika to oczywiście tylko jedno z wielu ostatnich wydarzeń, jakie miały miejsce z udziałem młodych olkuskich piłkarzy. Ci nawet w ferie nie mieli wolnego, uczestnicząc w Zimowisku, biorąc udział w małopolskich i śląskich turniejach, a także rozgrywając mecze kontrolne.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o