pilkanozna

Piłkarze KS-u Olkusz prowadzili różnicą dwóch goli, a mimo to nie byli w stanie pokonać na Czarnej Górze Beskidu Andrychów. Remis zanotowali też gracze V-ligowej Przemszy Klucze. Podział punktów na boisku outsidera z Przybysławic podobnie jak w przypadku olkuszan należy rozpatrywać w kwestii straty dwóch, niż zysku jednego oczka. O tych meczach, jak również o innych wydarzeniach z piłkarskich boisk minionego weekendu jak zwykle przeczytacie u Nas!

IV liga:

KS Olkusz – BESKID Andrychów 2:2 (2:0)
Było to gorące spotkanie, nie tylko ze względu na temperaturę powietrza, ale także samą atmosferę. Nie minął pierwszy kwadrans, a gospodarze prowadzili 2:0. Zaraz na początku po rzucie rożnym pod bramką Felscha powstało spore zamieszanie, w którym najlepiej zachował się Patryk Kiczyński wbijając piłkę do siatki. Później Tumiłowicz dograł do Szymańskiego, a ten mimo wcale niełatwej pozycji w efektowny sposób od słupka podwyższył wynik. W następnych minutach napastnik KS-u mógł zostać prawdziwym bohaterem soboty, jednak najpierw zdobytego przez niego gola anulowali sędziowie (spalony), a później rosłemu snajperowi olkuszan do szczęścia zabrakło kilku centymetrów (poprzeczka). Po zmianie stron całkowicie zmieniła się też sytuacja na boisku. Błędy zaczęli popełniać miejscowi, z czego skrzętnie skorzystał Moskała, były zawodnik Cracovii. Nogą oraz głową pokonał Wiśniewskiego i z pewnego wydawać by się mogło prowadzenia Olkusza zrobił się remis. Na Czarnej Górze pojawiła się liczna grupa kibiców z Andrychowa. Były chóralne śpiewy, oprawa pirotechniczna, ale i policja. Na szczęście nie doszło do żadnych poważniejszych ekscesów.

STRAŻAK Przybysławice – PRZEMSZA Klucze 0:0
Brak goli wcale nie oznacza braku emocji. Na placu gry działo się naprawdę sporo, a obie ekipy do samego końca walczyły o pełną pulę. Niestety jak to często bywa w takich chwilach, żadnej ze stron nie udało się wykonać zadania. W pierwszej połowie najlepszą okazję na zdobycie bramki zmarnował Dyrda. Napastnik gospodarzy urwał się rywalom, minął już nawet Tomsię, jednak fatalnie spudłował. Po przerwie to faworyzowana Przemsza była groźniejsza, ale w kilku sytuacjach miejscowych od straty bramki uratował Paczyński. W doliczonym czasie gry Majcherkiewicz trafił do siatki, ale sędziowie gola nie uznali orzekając spalonego.

SPÓJNIA Osiek – SŁOMNICZANKA Słomniki 2:4 (2:0)
Miejscowi mają czego żałować, bowiem do przerwy pewnie prowadzili z liderem, a po zmianie stron przy wyniku 2:1 mieli rzut karny. Mimo to zeszli z boiska pokonani. Pierwszym pechowcem został Niemczyk, którego strzał z jedenastu metrów obronił Widawski. Ta interwencja natchnęła gości do lepszej postawy. Wyrównał Kozieł będący najgroźniejszym „żądłem” Słomniczanki, a szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych w końcówce przechylili Chyszczenko z Rojkiem.

BOLESŁAW Bukowno – ORZEŁ Iwanowice 2:4 (1:1)
Premierowe bramki w tym spotkaniu padły chwilę przed przerwą. Wynik otworzył Płatek, a do remisu doprowadził Dudek. Podobny przebieg miały wydarzenia z drugiej połowy. Najpierw trafili goście za sprawą Świerka, a w odpowiedzi piłkę do siatki skierował Kałduński. Niemal do samego końca zanosiło się na remis. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Mucha we własnym polu karnym sfaulował Świerka, a „jedenastkę” na gola zamienił Adamski. Bukowianie szukając remisu nadziali się na kontrę sfinalizowaną przez Kolumbijczyka Toledo.

PRZEBÓJ Wolbrom – PRĄDNICZANKA Kraków 2:3 (1:2)
Dublet Gamrata nie wystarczył do zdobycia przez Przebój choćby punktu w starciu z dobrze radzącą sobie w ostatnich tygodniach Prądniczanką. Gospodarze po kwadransie prowadzili, jednak w następnych dwóch stracili dwa gole i po zmianie stron zmuszeni byli gonić wynik. Ponownie Gamrat dał sygnał do ataku, jednak ostatnie słowo należało do rywali, a konkretnie do Paszkiewicza, który w sytuacji sam na sam pokonał Jończyka.

ZIELEŃCZANKA Zielonki – PILICZANKA Pilica 3:1 (2:0)
Piliczanie z każdym tygodniem są bliżej powrotu do A-klasy. Przegrywając w Zielonkach mają już sześć punktów straty do trzeciej od końca Spójni. Honorowe trafienie dla drużyny Jarosława Raka zdobył Jajkiewicz.

GRĘBAŁOWIANKA Kraków – NOWA Proszowianka Proszowice 2:2 (0:2)
BIBICZANKA Bibice – SOKÓŁ Kocmyrzów 0:2 (0:1)

1. Słomniczanka Słomniki    21   47   51:21
2. Orzeł Iwanowice  22  42  34:19
3. Przemsza Klucze  22  40  33:25
4. Nowa Proszowianka  21  38  45:27
5. Grębałowianka Kraków  22  37  34:25

A-klasa:

Prądnik Sułoszowa wysoko 5:0 pokonał u siebie Olimpię Łobzów i tym samym po raz kolejny tej wiosny udowodnił, że jego aspiracje sięgające gry w okręgówce nie są jedynie pobożnymi życzeniami. W efektownym stylu wygrał też wicelider z Miechowa. Pogoń na własnym stadionie nie dała szans Ospelowi Wierbka triumfując 7:0. Nie pierwszy raz błysnął Maniak. Tym razem snajper gospodarzy zdobył cztery bramki. Jeszcze mocniej postrzelali zawodnicy Trzech Koron Żarnowiec. Podopieczni Tomasza Lewandowskiego aż 8:1 rozbili u siebie Hetmana Dłużec. Po hattricku w tym meczu solidarnie ustrzelili Kur z Sokołem. Własny teren okazał się również sprzymierzeńcem Unii oraz Centurii. Ekipa z Jaroszowca w ważnym w kontekście walki o utrzymanie spotkaniu 4:2 pokonała rezerwę Piliczanki, która zamyka tabelę. Centuria natomiast skromnie 1:0 zwyciężyła Spartaka Charsznica. Z grona zespołów pełniących w miniony weekend rolę gości wygrał jedynie Legion Bydlin – 3:1 w Bukowskiej Woli z Northstarem. Kibice na boiskach A-klasy byli także świadkami jednego remisu – 4:4 w Wielmoży, gdzie festiwal bramkowy do spółki z Leśnikiem Gorenice urządziła sobie Wielmożanka.

1. Prądnik Sułoszowa   23   56   62:23
2. Pogoń Miechów  23  52  72:34
3. Legion Bydlin  23  45  74:33
4. Olimpia Łobzów  22  41  71:37
5. Ospel Wierbka  22  40  54:34