kombatanci odznaczenie burmistrza

Olkuski burmistrz Roman Piaśnik został odznaczony Brązowym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Medal wręczyli członkowie Koła „Ziemi Olkuskiej” ZŻWP. Jest to drugie w ciągu ostatnich lat wyróżnienie dla włodarza miasta za propagowanie postaw patriotycznych i przychylność działaniom związanym z upamiętnieniem historii Polski, w tym współpracę z olkuskimi kombatantami.

 – Jesteśmy wdzięczni za przychylność okazywaną środowiskom wojskowym. Pragniemy podziękować za tak ważną obecność podczas uroczystości patriotycznych, która bez wątpienia jest wyrazem szacunku wobec przeszłości i tradycji oraz świadectwem patriotyzmu dla ludzi młodych – mówił pułkownik Stanisław Bartoszcze, prezes Koła „Ziemi Olkuskiej” ZŻWP. – Wszystkie wydarzenia propagujące historię Polski i naszej małej ojczyzny, jakie zostały zainicjowane przez burmistrza w ostatnich latach, utrwalają w mieszkańcach poczucie więzi oraz wspólnoty, a także poszanowanie do żołnierzy, którzy walczyli za wolność naszego kraju – dodał.

odznaczenie 2016

Dwa lata temu, podczas uroczystości związanych z upamiętnieniem wybuchu II wojny światowej, z rąk reprezentantów organizacji kombatanckich burmistrz otrzymał medal za zasługi dla byłych żołnierzy. – Jako społeczeństwo wiele zawdzięczamy kombatantom i dlatego zasługują na nasz szacunek. Otrzymane wyróżnienia traktuję jako podziękowania za starania nie tylko moje, ale całej olkuskiej społeczności – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
karol
karol
5 lat temu

brawo brawo…. gratulacje Burmistrzu … na taki szacunek pracuje sie latami……….

alamakota
alamakota
5 lat temu

łolaboga… Emi, takie info naprawdę nie pomagają Romanowi

Młodszy
Młodszy
5 lat temu

[quote name=”Anna1″]Gratulacje Panie Burmistrzu, a zazdrośnicy na drzewko…..[/quote]
Jakie znowu gratulacje jakby PAN BURMISTRZ dostał od republiki kolesi niewierzących 8) 8) 8) 8) 8) ”ZŁOTY KRZYŻ” to by było co GRATULOWAĆ i ZAZDROŚCIĆ ,a tak to płakać że się kolesiom z republiki nie wykazał i słabo zasłużył. 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Anna1
Anna1
5 lat temu

Gratulacje Panie Burmistrzu, a zazdrośnicy na drzewko…..

wujek do dziadka
wujek do dziadka
5 lat temu

Szanowny Panie ”dziadek” 😡 😡 😡 ja jako żołnierz LWP z ostatniego poboru musowego przez dwa lata obserwowałem kto rządził i nadal rządzi 8) w całej w POLSCE.TAK że Proszę Pana dziadka aby spokojnie sobie dalej żył jak na-najdłużej w spokoju,bo po co ”dziadek ma naciągać na koszty swoją rodzinę.Ksiądz skasuje,organista zagra”DOBRY JEZU,A NASZ PANIE też skasuje kasę,trumniorz też wyrwie sporo kasy
i kopidół na cmentarzu też chapnie sporo kasy.Członkowie różnych KÓŁEK ADORACYJNYCH ZŻWP to są ludzie z Wojskowych Służb Informacyjnych pod patronatem Radzieckiego KGB i mają obfitą ”REPUBLIKĘ KOLESI”.DYSPONUJĄ najlepszym sprzętem na świeci(moment i gościa nie ma zmarł na zawał) i mają do dzisiaj broń.Przecież wiadomo że jak zagrają tak burmistrz ,starosta,wójtowie tańczą.

dziadek
dziadek
5 lat temu

To teraz macie cały obraz NIE do podważenia uczciwi honorowi patrioci Szanowni Mieszkańcy Naszego TEORETYCZNIE Wolnego Powiatu Olkusza jak to z ta całą propagandą tych doświadczonych speców przeszkolonych w Moskwie i w Wojewódzkim Uniwersytecie Marksistowsko Leninowskim.Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.NIECH ŻYJE LUDOWE WOJSKO POLSKIE na czele z Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą NIECH ŻYJE !!!!!!!!!

saper
saper
5 lat temu

Szefem tego Koła „Ziemi Olkuskiej” ZŻWP jest komendant straży miejskiej, ten z lewej. Panie pilocie wdepnęliście na minę 😆

Młody
Młody
5 lat temu

„Według polskiej ustawy o kombatantach, kombatantami są osoby, które brały udział w wojnach, działaniach zbrojnych i powstaniach narodowych, wchodząc w skład formacji wojskowych lub organizacji walczących o suwerenność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

W świetle tej ustawy kombatantami nie są m.in. osoby, które:

kolaborowały z okupantem sowieckim w latach 1939-1941,
kolaborowały z okupantem niemieckim w latach 1939-1945,
pracowały w latach 1944-1956 w organach zwalczających organizacje oraz osoby działające na rzecz suwerenności i niepodległości Polski:
w NKWD lub innych organach represji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.
w strukturach Urzędów Bezpieczeństwa, Służby Bezpieczeństwa i Informacji Wojskowej, a także nadzorujących je komórkach jednostek zwierzchnich,
w jednostkach organizacyjnych lub na stanowiskach związanych ze stosowaniem represji:
w organach prokuratury i prokuraturze wojskowej,
w sądownictwie powszechnym lub wojskowym,
w służbie więziennej,
dla organów bądź jednostek organizacyjnych PPR lub PZPR.”

olo
olo
5 lat temu

Post PZPR – owskie wojsko stanu wojennego odznaczyło swojego wiernego drucha – mam nadzieję że olkuszanie nie wybiorą go więcej na burmistrza – bo to przecież wstyd i obciach.

dziadek
dziadek
5 lat temu

[quote name=”bezpartyjny”]Zaraz zaraz a członkowie Koła”Ziemi Olkuskiej” ZŻWP{Związek Żołnierzy Wojska Polskiego} czyli kombatanci rodem z PZPR różnych Służb Wojskowych na czele z towarzyszem śp.JARUZELSKIM walczyli aby zniszczyć uczciwych polaków w pilnowaniu i trzymaniu Władzy Ludowej FAJNIE.Teraz jeszcze niech ZŻWP składa dokumenty do Watykanu o BEATYFIKACJĘ towarzysza szefa JARUZELSKIEGO WOJCIECHA potem pana Burmistrza bo też w poprzednim systemie był w ,,ziemi olkuskiej” ich szefem.[/quote]
Dlaczego się czepiasz takim umęczonym kombatantom przecież walczyli ostro w czasie Stanu Wojennego od 13.12.1981 roku aby nie dopuścić WOLNOŚCI dla Polaków i np.pow.olkuskiego pod przykazaniem ZSRR Armii Radzieckiej.PAMIĘTAM nawet jak terazniejszego Przewodniczącego SOLIDARNOŚCI(Duda) jak pracował w Hucie Łabędy i już działał w SOLIDARNOŚCI jako młody chłopak,to aby wybić mu z głowy SOLIDARNOŚĆ powołali go terażniejsi ”komba tanci” do desantu (czerwone berety )w Krakowie.Wczasie Stanu Wojennego też PAMIĘTAM jak obstawione były Urzędy Gminne i
kom batanci dzisiejsi walczyli przeważnie codziennie z WODĄ-OGNISTĄ 40%potem rządzili w Gminach.Pan Premier też powinie dać tym kom batantom co najmniej 50% dodatku do emerytury.

bezpartyjny
bezpartyjny
5 lat temu

Zaraz zaraz a członkowie Koła”Ziemi Olkuskiej” ZŻWP{Związek Żołnierzy Wojska Polskiego} czyli kombatanci rodem z PZPR różnych Służb Wojskowych na czele z towarzyszem śp.JARUZELSKIM walczyli aby zniszczyć uczciwych polaków w pilnowaniu i trzymaniu Władzy Ludowej FAJNIE.Teraz jeszcze niech ZŻWP składa dokumenty do Watykanu o BEATYFIKACJĘ towarzysza szefa JARUZELSKIEGO WOJCIECHA potem pana Burmistrza bo też w poprzednim systemie był w ,,ziemi olkuskiej” ich szefem.