13. artystów z różnych zakątków Polski spotkało się na II Plenerze im. ks. Marcina Dubiela Cieślin 2013, aby wspólnie malować, rysować i rzeźbić. Inspiracją dla uczestników była gmina Klucze, którą mieli okazję dosyć dobrze poznać. Efekty tygodniowej pracy będziemy mogli poznać już w najbliższą sobotę podczas wystawy poplenerowej w kluczewskim „Papierniku”.

 

– Jest to wyjątkowo owocny plener. Powstało wiele prac wykonanych w różnych technikach, nawiązujących do bogatej tematyki. Artyści są bardzo zadowoleni z warunków pracy i gościnności gospodarzy. Każdy z nich zostawi nam 6 prac, więc na wystawie będzie co oglądać – podkreśla Mariusz Połeć, olkuski malarz i organizator pleneru.  Warto wspomnieć, że grupę plenerowiczów zasilili jedni z najlepszych artystów w Polsce. Łącznie wzięło w nim udział 13. twórców z całej Polski – od Gdańska po Nowy Sącz. Byli wśród nich: Andrzej Kacperek, Małgorzata Kacperek, Grzegorz Skrzypek, Mirosław Michalski, Paulina Szymczyk, Ewa Gadnicka – Włodarczyk, Waldemar Marszałek, Halina Wojtowicz, Agata Wysocka, Damian Pacha, Ryszard Miłek, Mariusz Połeć i Michał Kwarciak. Inicjatorem organizacji pleneru malarskiego był proboszcz parafii w Cieślinie, Leszek Kapela a jego działania wsparła Gmina Klucze. Funkcję komisarza tego wydarzenia kulturalnego pełnił Mariusz Połeć. Patronat nad plenerem objęli: Starostwo Powiatowe  w
Olkuszu oraz posłanka na Sejm RP Lidia Gądek.

Organizatorzy pleneru zapraszają na otwarcie wystawy poplenerowej „Cieślin 2013” w sobotę 31 sierpnia o godz 14.00 w GOK Klucze.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
A gdzie jest Sztuka?
A gdzie jest Sztuka?
8 lat temu

[quote name=”aleksander”]Osobiście znałem księdza Marcina Dubiela – to był wybitny
artysta-malarz, dobrze, że się o Nim pamięta.[/quote]
Na fotografii nie ma księdza Dubiela, są pan, wójt i pleban.

aleksander
aleksander
8 lat temu

Osobiście znałem księdza Marcina Dubiela – to był wybitny
artysta-malarz, dobrze, że się o Nim pamięta.

A gdzie jest Sztuka?
A gdzie jest Sztuka?
8 lat temu

Jak widać, na plenerze najważniejszymi byli Pan, Wójt i Pleban. Było to obcowanie bardziej ze Sztuką, czy bardziej ze sztuczkami???

Młody
Młody
8 lat temu

Ksiądz pana chwali, pan księdza a nam prostym zewsząd nędza …

niePO
niePO
8 lat temu

To plener dla władzy – jak widać na załączonym obrazku