3

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu ukazuje uczniom wzorce osobowe godne naśladowania. W tym celu m. in. realizuje cykliczne Spotkania z Absolwentami Szkoły. Integrują one absolwentów Szkoły z jej obecnymi uczniami. W dniu 11 października 2016 r. w popularnym „Mechaniku” młodzież spotkała się z członkiem Zarządu Powiatu Olkuskiego – Panią Barbarą Rzońcą.
Pani Barbara jest absolwentką Liceum Zawodowego w Olkuszu. Od początku swojej kariery zawodowej jest związana z działalnością społeczno-kulturalną. Pełniła funkcję m. in. Starosty Olkuskiego i Dyrektora Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu. W Radzie Powiatu w Olkuszu jest Radną trzecią kadencję.

1

Pani Radna w sposób ciepły i interesujący opowiadała o swoich przeżyciach z czasów lat szkolnych. Udzieliła młodzieży recepty na udane życie, czerpiąc ze swojego doświadczenia. Nawiązując świetny kontakt ze słuchaczami i odpowiadając na ich zapytania podkreśliła, że „ZS Nr 1 w Olkuszu to najlepsza Szkoła na świecie i jedyna w powiecie, która zapewnia uczniom płatne staże w firmach pracodawców”. Przedmówczyni wskazała, że w dzisiejszych czasach na rynku pracy liczy się nie tyle wiedza teoretyczna, ile wykształcenie zawodowe. Pracodawcy oczekują na pracowników posiadających konkretne umiejętności zdobyte w szkole zawodowej i pogłębione na studiach wielozawodowych. Kto ma zawód, ten ma pracę.

4

Młodzież mogła wiele dowiedzieć się na temat dawniejszego funkcjonowania Szkoły i porównać ją z jej obecnymi uwarunkowaniami i priorytetami. „O odniesieniu sukcesu zawodowego decyduje ogólny poziom intelektualny oraz wykorzystanie swojej wiedzy w konkretnej pracy, jaką się wykonuje” -powiedziała Pani Barbara.
Wspomnienia o wychowawczyni , nauczycielach – przewodnikach życiowych, kolegach z klasy (Pani Barbara w swoich szkolnych latach była jedyną dziewczyną na 21 chłopców w swojej klasie), zawsze szanujących swoją Koleżankę to cenna wiedza o dawniejszym „Mechaniku”.

2

„Z prawdziwą przyjemnością spotkałam się z uczennicami i uczniami Szkoły. Miło wrócić na chwilę do wspomnień z lat szkolnych” – napisała Pani Barbara Rzońca w Kronice ZS Nr 1.
Organizatorką spotkania była Pani Agata Ostrowska.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o