podwojna gala 28 04 2014 fot1

W poniedziałek 28 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Form Muzycznych Powiatowego Festiwalu Kultury 2014 oraz konkursu Eko-Plast 2014. Podczas gali raz jeszcze zaprezentowane zostały talenty zwycięzców obu tych dorocznych imprez. Uhonorowani zostali też ich opiekunowie i instruktorzy.

Na początku miesiąca, dokładnie 4 kwietnia 2014 r. w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach odbyły się Formy Muzyczne XXIV Powiatowego Festiwalu Kultury wraz z eliminacjami do XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2014”. W tym konkursie wzięło udział 96 młodych wokalistów, których oceniało jury w składzie: Karolina Leszko, Adrian Kulik i Wojciech Wachułka.

Najlepsi uczestnicy nominowani zostali do finału wojewódzkiego, oto oni: Borys Stepanyan z MOK w Bukownie, Katarzyna Majka z ZS nr 3 w Olkuszu, Aleksandra Duda ZS nr 1 w Bukownie, Dominika Sikora i Zespół „Szkolny Rock and Roll” z Domu Kultury w Wolbromiu, Wiktoria Buchacz z Efendi Clue w Bukownie, Kamila Sioła z LO nr 1 w Olkuszu oraz reprezentujące MOK w Olkuszu wokalistki: Aleksandra Ozga, Gabriela Ocieczek, Barbara Bukład, Natalia Jajkiewicz, Anna Gaweł i Karolina Dudek. Jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je: Klaudia Piątek, Sylwia Muzyk, Joanna Ledeman i Mateusz Jasica z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie, Zespół Wokalny „Ogniki” i Marysia Polak z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach, Gabriela Krel z ZS nr 1 w Bukownie, Patrycja Krymula z SP nr 2 w Olkuszu, Zespół Wokalny z SP w Osieku, Marlena Moś ze Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich” w Olkuszu oraz podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu: Duet wokalno-instrumentalny „Follow The Cat”, Aleksandra Pałka, Justyna Haberka, Magdalena Pałka i Anita Szopa.

Podczas prowadzonej przez dyrektor MOK Grażynę Praszelik-Kocjan gali laureaci odebrali nagrody i dyplomy z rąk dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego Waldemara Mendaka oraz Magdaleny Medyńskiej, organizującej z ramienia Starostwa Powiatowe Festiwale Kultury.

podwojna gala 28 04 2014 fot3Tego dnia uhonorowani zostali również laureaci konkursu Eko-Plast, rokrocznie organizowanego przez olkuski MOK przy wsparciu Wydziału Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Stąd nagrody i dyplomy zwycięzcom oraz wyróżnionym wręczały reprezentujące ten wydział naczelnik Renata Gęgotek i inspektor Kinga Grela.

Powstałe podczas konkursu odbywającego się w olkuskim MDK 8 kwietnia prace oceniało jury w składzie: Beata Soboń – artystka plastyk, kierownik Działu Artystycznego i instruktor MOK, Wioletta Sarota–Stach – artystka plastyk i instruktor MOK, Kinga Grela – inspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Po analizie 86 prac jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii szkół podstawowych (temat „Woda – źródło życia”):
klasy I–III
I nagrody – Patrycja Stach z SP w Zedermanie i Wiktoria Maj z SP nr 1 w Olkuszu,
II nagroda – Aleksandra Wyrostek z SP nr 5 w Olkuszu,
III nagroda – Jan Probierz z SP nr 5 w Olkuszu,
wyróżnienia: Kaja Bugaj z SP nr 4 w Olkuszu, Emilia Rogal z SP w Braciejówce, Oliwia Sioła z SP w Osieku, Helena Gałka z SP w Sienicznie, Julia Piasny z SP nr 1 w Olkuszu, Magda Czarnota z SP w Zawadzie i Karolina Łydka z Świetlicy MOK w Żuradzie,

klasy IV–VI
I nagrody – Julia Zub z SP nr 6 w Olkuszu i Katarzyna Tomsia z SP nr 4 w Olkuszu,
II nagroda – Natalia Czapla z SP nr 4 w Olkuszu,
III nagrody – Alicja Chrost z SP nr 6 w Olkuszu i Katarzyna Jochymek z SP nr 1 w Olkuszu,
wyróżnienia – Natalia Pandel z SP w Braciejówce, Karolina Dutkiewicz z SP nr 3 w Olkuszu, Przemysław Wrona z SP nr 9 w Olkuszu, Alicja Waliłko z SP w Kosmolowie, Wiktoria Kras z SP nr 10 w Olkuszu, Patrycja Goc z SP w Żuradzie, Natalia Jamróg z SP nr 2 w Olkuszu i Gabriela Kłapcińska z SP nr 6 w Olkuszu,

w kategorii gimnazjów (temat „Wnętrze Ziemi”):
I nagroda – Karolina Porębska z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu,
II nagrody – Adriana Bierlet z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu i Maria Gęgotek z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu,
III nagrody – Karolina Kocjan z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu i Aleksandra Kucia z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu,
wyróżnienia – Dominika Kulig z Gimnazjum nr 2 i Olga Kubik z Gimnazjum nr 1,

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych (temat „Wnętrze Ziemi”):
I nagroda – Aleksandra Sioła z ZS nr 1 w Olkuszu,
II nagrody – Katarzyna Żyszczyńska i Wiktoria Bugaj z I LO w Olkuszu,
III nagroda – Inez Jamroś z ZS nr 3 w Olkuszu.

Podczas wręczania nagród na ekranie wyświetlane były prace osób nagrodzonych w konkursie Eko-Plast, a w hallu MDK można było obejrzeć pokonkursową wystawę, zaaranżowaną przez Beatę Soboń. 

Tekst: MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze