zakupy

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy to okazja, by pomóc najbardziej potrzebującym. W najbliższy weekend (5 – 6 kwietnia) w kilku sklepach na terenie Olkusza zostanie przeprowadzona Świąteczna Zbiórka Żywności.

Organizatorami akcji są: olkuskie Centrum Wolontariatu działające przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” w Olkuszu oraz Bank Żywności w Krakowie. 
– Zbiórki żywności organizujemy dwa razy w roku: przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Cieszymy się, że nie brakuje ludzi o wielkich sercach, którzy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka i chętnie dzielą się zakupami z potrzebującymi. Ten mały gest wynikający z potrzeby podzielenia się tym, co mamy, to dla osób potrzebujących szansa na godne i radosne przeżycie nadchodzących Świąt. Nasi darczyńcy dobrze o tym wiedzą i dlatego zawsze chętnie wspierają zbiórkę, za co z całego serca  im dziękujęmy – podkreśla koordynatorka akcji Janina Lenarczyk.

Tradycyjnie już w akcji biorą udział wolontariusze oraz koordynatorzy Szkolnych Klubów Wolontariatu z olkuskich szkół ponadgimnazjalnych: I LO, II LO, IV. LO, ZS nr 1, ZS nr 4. Będą oni dyżurować w sklepach, gdzie w specjalnie oznakowanych koszach osoby chcę pomów potrzebującym zostawią produkty żywnościowe. Najczęściej są to: mleko, makarony, kasza, ryż, dżemy, konserwy rybne i mięsne, słodycze. -Przygotowane z podarowanych produktów paczki tuż przed Wielkanocą trafią do najbardziej potrzebujących osób i rodzin z naszego terenu – dodaje Janina Lenarczyk.

Zbiórka będzie prowadzona w następujących sklepach w Olkuszu: Biedronka przy ul. Kościuszki, Stokrotka, Spiżarnia, Lewiatan przy ul. Mickiewicza, Lidl przy ul. Sławkowskiej i al. 1000-lecia oraz PSS Społem przy ul. Legionów Polskich oraz Kefirek przy ul. Kościuszki.

Fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze