flika1

Animacje rytmiczno – taneczne, tworzenie prac plastycznych, zabawy chustą Klansa, a także tworzenie bajkowych masek – to tylko kilka z licznych atrakcji, jakie zapewnili animatorzy z nowo powstałego klubu sportowego „Flika” podczas balu karnawałowego dla dzieci, który w ostatnią sobotę odbył się w Klubie „Kubuś” na osiedlu Słowiki. Tym akcentem najmłodsi spod niebieskich dachów pożegnali czas dobrej zabawy.

 

Na co dzień w Klubie „Kubuś” dzieje się niewiele, choć już niedługo może się to zmienić. Pierwszym z pomysłów, jakie udało się tam zorganizować był właśnie ostatni bal, na który zaproszenie otrzymali wszyscy mali mieszkańcy osiedla. W zabawie mogły wziąć udział dzieci w wieku 3 – 12 lat, ale oprócz milusińskich nie zabrakło też i dorosłych, dla których w już niedalekiej przyszłości klub „Flika” też planuje sporo atrakcji. – Chcemy ożywić to miejsce, dać trochę radości całym rodzinom. Pomysłów mamy naprawdę sporo i co najważniejsze, chcemy działać – mówi prezes „Fliki” Maria Beszterdo.flika2

Bal karnawałowy przyciągnął do „Kubusia” sporą grupę najmłodszych miłośników dobrej zabawy. Pod czujnym okiem animatorów i wolontariuszy dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach ruchowych i plastycznych. Wiele uśmiechu na twarze dzieci i ich opiekunów wniosły karnawałowe konkurencje połączone z wyborem królowej i króla balu. Zaczęło się od tańca na gazecie i tańca z balonami. Następnie na małych śmiałków czekał konkurs „Mam Talent”. Tutaj uczestnicy rywalizacji mieli za zadanie zaprezentować swoje umiejętności – to co potrafią robić najlepiej. Wybór pierwszej pary wieczoru nie był łatwy. Ostatecznie korony otrzymali Kinga Kudła i Bartosz Wierzchowski. Rangę imprezy podnosiły barwne przebrania dzieci. Wśród balujących przewijały się czarujące wróżki i księżniczki, a u chłopców najpopularniejsze były stroje inspirowane telewizyjnym ekranem. Okazało się, że batmanów czy spidermanów było naprawdę wielu.

Słowo „więcej” ma się przewijać coraz częściej, nie tylko w Osiedlowym Klubie „Kubuś”, ale także w strukturach „Fliki”. To dobry prognostyk na następne miesiące, niejako potwierdzający kolejne inicjatywy płynące pod adresem mieszkańców Olkusza.

flika3Sobotni bal karnawałowy zorganizowany przez „Flikę” oraz Spółdzielnie Mieszkaniową NOVA wsparła firma Oriflame, a także Złoty Róg. Pomysłodawcy dziękują również za okazaną pomoc wolontariuszom z IV Liceum Ogólnokształcącego.

Fot. Łukasz Tylak

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze