Olkusz

Co roku w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego ma miejsce doniosła i wzruszająca uroczystość ukończenia przedszkola przez „zerówki”. Tym razem dotyczyło to grup „Słoneczka” i „Żabki”. Zwłaszcza ta druga grupa miała niezwykle wiele powodów do wzruszeń, gdyż te przedszkolaki spędziły w „Trójce” aż cztery lata! I tak najpierw 17 czerwca „Słoneczka” rozpoczęły swoje uroczyste pożegnanie z przedszkolem od dostojnego poloneza, a 22 czerwca „Żabki”- od pięknego walca do muzyki z filmu „Noce i dnie”.

Rodzice z dumą słuchali i oglądali rozliczne tańce, piosenki i wiersze oraz instrumentacje w wykonaniu obu grup. Ukradkiem, a czasem zupełnie otwarcie ocierali łzy – wszak właśnie kończył się pierwszy etap edukacji w życiu ich największych skarbów. Był też czas na wspaniały tort i poczęstunek, na rozmowy i wspomnienia z wychowawczyniami, na wręczenie pamiątkowych albumów ze zdjęciami i drobnych upominków. A jeszcze rodzice z grupy „Żabki” przygotowali wspaniały prezent dla wychowawczyń: nagrali filmik wspomnieniowy i zaprezentowali go zaskoczonym i bardzo wzruszonym paniom Ewelinie Kluczyńskiej – Dudek i Halinie Tomsi oraz Jolancie Król (woźnej w grupie „Żabki”).

Grupa „Słoneczka” przez rok także zdążyła się zżyć z paniami Małgorzatą Gumółką i Krystyną Glanowską, jak również woźną, panią Ewą Ściążko, która pomagała w przygotowaniach do uroczystości. Dlatego i tu nie zabrakło łez i wielu słów podziękowań ze strony rodziców. Z żalem żegnając przedszkole „zerówkowicze” patrzyli w przyszłość, bo dla dzieci to dopiero początek drogi, no i zdecydowanie bardziej od łez wolą śmiech.

Więcej zdjęć na: http://www.przedszkole3.olkusz.pl/pozegnanie-sloneczek-i-zabek-z-przedszkolem/

Anna Kaziród (Przedszkole nr 3)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze