gim4 wymiana2

W dniach 8 – 12.2015 r uczniowie klasy II DSD Gimnazjum nr 4 wzięli udział w polsko – niemieckiej wymianie młodzieży. Młodzież należąca do CVJM (Chrześcijański Związek Młodych Ludzi) w Rockstedt spędziła w Polsce kilka słonecznych dni. Pierwszego dnia wszyscy wyruszyli do Wadowic – rodzinnego miasta Jana Pawła II, gdzie poznawali historię życia naszego papieża. Po skosztowaniu papieskich kremówek udali się do Krakowa. Zobaczyli tam najciekawsze miejsca, w tym m.in. Wawel, Kościół Mariacki oraz najpiękniejszy rynek w Małopolsce. Wieczorem odbyło się przyjęcie powitalne, na którym młodzież mogła się bliżej poznać.

gim4 wymiana3

Uczniowie mieli także okazję zobaczyć w Zakopanem polską stronę Tatr. Spacer z Gubałówki na Butorowy Wierch był niemałą atrakcją, gdyż przy pięknej słonecznej pogodzie można było podziwiać górskie szczyty pokryte śniegiem. Następnego dnia młodzież zwiedziła zamek w Pszczynie oraz spacerowała po Cieszynie. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć Ojcowski Park Narodowy, gdzie podążali zielonym szlakiem. Tego dnia odbył się również wieczór pożegnalny, podczas którego uczniowie wspólnie śpiewali i świetnie się bawili.

gim4 wymiana4

Rozstania nie są miłe, polska młodzież została jednak zaproszona do Niemiec, więc będzie jeszcze okazja wspólnie się spotkać. Organizacja wymiany była możliwa dzięki dofinansowaniu PNWM (Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży).

Marzena Kania Gimnazjum nr 4 w Olkuszu

gim4 wymiana5

gim4 wymiana

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze