wymiana niemcy

Przez prawie dwa tygodnie uczniowie klasy III A Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu gościli w niemieckim Allmenhausen (powiat Kyffhäuser). Młodzież pojechała do Niemiec na zaproszenie Chrześcijańskiego Związku Młodych Ludzi „CHUBA”. Uczniowie byli zakwaterowani w ośrodku należącym do związku, a większość czasu spędzali na wycieczkach w towarzystwie niemieckich kolegów. W czasie pobytu uczniowie zwiedzili Berlin, Weimar, Eisenach oraz Mühlhausen. W Westgeussen mogli zobaczyć jak dawniej mieszkali Germanie, a chętni mogli postrzelać z łuku.

wymiana niemcy1

Największą atrakcją wymiany był spływ kajakami po rzece Werra ( opiekunowie zakończyli przygodę w strugach deszczu:)). Nie mniej fascynujące były spacer koronami drzew w Parku Narodowym „Hainich” oraz wizyta w Parku Małp.
Ponieważ była to wymiana ekumeniczna, młodzież wspólnie z kolegami z Niemiec uczestniczyła w nabożeństwie w Volkenroda oraz śpiewała piosenki religijne.

wymiana niemcy2

Podczas pobytu u naszych zachodnich sąsiadów uczniowie poznawali kulturę i historię Niemiec zwiedzając Weimar, Eisenach, Berlin oraz zamek Wartburg. W czasie wymiany nie brakowało też rozrywki. Uczniowie mogli pograć w kręgle, w bilard , potańczyć na dyskotece czy popływać w basenie.Nasi uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami kulinarnymi, ponieważ ostatnia kolacja była w formie bufetu składającego się z polskich i niemieckich potraw.

wymiana niemcy3

Wymiana możliwa była dzięki finansowemu wsparciu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM/DPJW.
Opiekę nad młodzieżą w czasie wymiany sprawowały panie Agnieszka Grzanka, Joanna Kiełtyka oraz Urszula Słaby.

Gimnazjum nr 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze