z matematyka po regionie3

30 września 2015 roku odbył się X Rajd Integracyjny dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Olkusz „Z matematyką wędrujemy po regionie”.
Trasa rajdu prowadziła z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu na Januszkową Górę a następnie do Rabsztyna. Uczniowie podczas wędrówki podziwiali piękno Ziemi Olkuskiej. Na trasie zmagali się z zadaniami matematycznymi oraz przyrodniczymi.

z matematyka po regionie

Uczestnicy rajdu zwiedzili również ruiny zamku Rabsztyn, poznali jego historię. Z wieży zamku mogli podziwiać piękny widok na okolice. Rajd był również okazją do zwiedzenia Chaty Kocjana, która zrekonstruowana od niedawna stoi u podnóża zamku. W chacie oglądali zdjęcia oraz  film o tak ważnej dla Olkusza i Polski postaci, jaką był Antoni Kocjan.  

z matematyka po regionie2

Do udziału w rajdzie zgłosiło się pięć szkół: SP nr 5 w Olkusz pod opieką pani Anny Kasztennej oraz pani Iwony Drzewieckiej, SP nr 2 w  Olkuszu pod opieką pani Małgorzaty Wąsiel, SP nr 4 w Olkuszu pod opieką pani Ewy Skibińskiej – Tomsi, Szkoła Podstawowa w Witeradowie pod opieką pań Karoliny Skawińskiej i Anety Klich oraz Szkoła Podstawowa w Zedermanie pod opieką pani Barbary Kordaszewskiej.

z matematyka po regionie4

Łącznie w rajdzie uczestniczyło 63 uczniów.
I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5
II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4
III miejsce Szkoła Podstawowa w Zedermanie
Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki przekazane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta i Gminy Olkusz. Pieczę nad rajdem sprawowały panie Renata Oleksak – Cieślik, Urszula Słaby oraz Ewa Witkowska nauczyciele Gimnazjum nr 4 im. Cypriana Kamila Norwida w Olkuszu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Tekst: Ewa Witkowska
Zdjęcia: Urszula Słaby

z matematyka po regionie5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze