gim4 wymiana niemcy1

Ostatnie dni wakacji uczniowie 2 i 3 klasy DSD naszego gimnazjum spędzili w Niemczech. Trwająca 12 dni wymiana polsko-niemiecka przyniosła wszystkim wiele radości.
Na zaproszenie Chrześcijańskiego Związku Młodych Ludzi „Chuba” młodzież gimnazjalna pojechała do Allmenhausen znajdującego się w partnerskim powiecie Kyffhäuser. W czasie pobytu odwiedziła wiele pięknych, zabytkowych miast np. Eisenach, Bad Frankenhausen, Weimar czy Mühhausen. Stamtąd pochodzi wielu sławnych ludzi, których domy odwiedziła nasza grupa np. dom rodzinny Bacha czy kamienicę, w której mieszkał Goethe.

gim4 wymiana niemcy2

Przebywając w Allmenhausen młodzi ludzie się nie nudzili. Dzięki szalonym pomysłom Pani Dyrektor, mgr Bożeny Dłubis, zawsze było co robić. Młodzież bawiła się na wspólnych wieczorkach, ale także uczestniczyła w różnych konkursach np. na najbardziej szaloną fryzurę. Jednym słowem na terenie ośrodka nigdy nie panowała nuda. Zawsze znalazł się jakiś dyżur w kuchni, a potem partyjka bilarda. Pani Dyrektor czuwała nad wszystkim.
Oprócz tego gimnazjaliści bawili się na basenie i odwiedzili park małp. Wszystkim najbardziej spodobały się lemury, które dosłownie wchodziły nam na głowę.

gim4 wymiana niemcy3

Najbardziej wyczekiwaną wycieczką, była ta do Berlina. Nie brakuje osoby, której nie przypadłaby do gustu. Stolica Niemiec to bardzo wyjątkowe miasto, warte zobaczenia. Młodzież z „czwórki” odwiedziła najważniejsze miejsca: Check point Charlie, Bramę Branderburską czy Reichstag.
Najważniejszym celem tego wyjazdu była integracja z niemiecką młodzieżą. To udało się i mimo bariery językowej, wiele osób zawarło nowe przyjaźnie.

gim4 wymiana niemcy4

Ten wyjazd pozostanie niezapomniany. Przyczyniły się do tego Panie nauczycielki mgr Agnieszka Grzanka i mgr Iwona Sypień oraz Pani Dyrektor mgr Bożena Dłubis.
Cała fotorelacja z wyjazdu znajduje się na Facebooku naszej szkoły.

Ula Myszka kl. IIIA

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
yyyyy...
yyyyy...
7 lat temu

Gimnazjum nr 4 jest najlepsze a tu za 3 lata czeka nas likwidacja. Szkoda. Może jeszcze rząd wróci po rozum do głowy i wycofa się z tej likwidacji.