wymiana niemcy 2017 2

W dniach 18.04-23.04 2017 r. mieliśmy zaszczyt być gospodarzami podczas wizyty grupy młodzieży niemieckiej z Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Młodych Ludzi (CVJM), która składała się z sześciu nastoletnich, pełnych energii Niemców oraz ich niezawodnego opiekuna Matthiasa Kopki. Nasza klasa IIa spędziła z nimi wspaniałe dni pełne zwiedzania, wspólnych podróży i odkrywania sekretów Polski, była też integracja oraz szlifowanie zdolności komunikacyjnych.

Co zwiedzaliśmy? W bogatym programie zwiedzania znalazło się wiele ważnych i poważnych pozycji, ale nie zabrakło również tych przyjemnych i zabawnych. Do pierwszych możemy zaliczyć zwiedzanie obozu Auschwitz w Oświęcimiu oraz Domu Rodzinnego Karola Wojtyły. Przykładami drugich może być wycieczka po Wrocławskim Zoo oraz Oceanarium czy degustacja kremówek papieskich. Mimo wielu znamienitych punktów programu tym głównym pozostaje dwudniowe zwiedzanie Wrocławia. W natłoku atrakcji mogliśmy tam znaleźć chwilę na relaks i integrację.

wymiana niemcy 2017

Udało się nam zrealizować wszystkie zaplanowane punkty programu dzięki funduszom organizacji PNWM (Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Poczdamie) oraz PPRU (Prywatne Portfele Rodziców Uczniów).
Cieszymy się już na wakacyjną część programu wymiany, kiedy to my odwiedzimy nowo poznanych znajomych w Niemczech.

Gimnazjum nr 4 w Olkuszu

wymiana niemcy 2017 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze