zbiórka żywności 2016

Robiąc zakupy w sklepach Biedronki, Lewiatana, Lidla oraz PSS Społem na terenie Olkusza możesz pomóc potrzebującym. W najbliższy piątek i sobotę (11-12 marca) możesz wziąć udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcję organizuje Centrum Wolontariatu działające przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym Res Sacra Miser w Olkuszu oraz Bank Żywności w Krakowie.

Tradycyjnie przy świątecznych zbiórkach można liczyć na uczniów olkuskich szkół ponadgimnazjalnych (I LO, II LO, IV LO, ZS 1, ZS 3, ZS 4), działających w klubach wolontariatu. To właśnie oni będą dyżurować ze specjalnie oznakowanymi koszami w olkuskich sklepach. -Dzisiejsze trudne pod względem ekonomicznym czasy wielu z nas skłaniają do refleksji. Bardzo łatwo dziś w jednej chwili stracić wszystko. Ten mały gest wynikający z potrzeby podzielenia się tym, co mamy, to dla osób potrzebujących szansa na godne i radosne przeżycie nadchodzących świąt. Nasi darczyńcy dobrze o tym wiedzą i dlatego zawsze chętnie wspierają zbiórkę – opowiada koordynator akcji Janina Lenarczyk.

Najbardziej pożądanymi artykułami spożywczymi są: mleko, makarony, kasza, ryż, dżemy, konserwy rybne i mięsne, a także słodycze. Po zbiórce zebrana żywność zostanie przekazana w formie paczek do najbardziej potrzebujących osób i rodzin z naszego terenu. -Pomagając dajemy świadectwo ludziom i czasom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczną zbiórkę żywności, zarówno darczyńcom, wolontariuszom, jak i koordynatorom Szkolnych Klubów Wolontariatu. Dzieląc się dobrem pomnażajmy jego wartość – dodaje Janina Lenarczyk.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments