DSC06545 1

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Kolejny raz udział w tym projekcie wzięli przedsiębiorcy z terenu gminy Wolbrom, którzy zachęcali do poznawania zasad prowadzenia biznesu młodych ludzi z lokalnych szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych.

Celem organizatorów różnorodnych inicjatyw realizowanych corocznie w listopadzie tygodni przedsiębiorczości jest uświadamianie Polakom jak wielkie znaczenie w ich życiu ma rozwijanie i pielęgnowanie szeroko rozumianych postaw przedsiębiorczych. W Wolbromiu od kilku lat spotkania pokazujące lokalny biznes pod hasłem „Targi Pracy” organizuje, przy współpracy z wieloma podmiotami gospodarczymi i instytucjami, Zespół Szkół w Wolbromiu. Na gościnnej scenie wolbromskiego Domu Kultury również w tym roku dokonano przeglądu i prezentacji lokalnych firm. Ich przedstawiciele opowiadali nie tylko o swoich pomysłach na biznes, ale także prezentowali własne sposoby na rozwój, zdobywanie nowych rynków i zachęcali młodzież do podejmowania świadomego wyboru ścieżki przyszłej kariery zawodowej na jak najwcześniejszym etapie edukacji.

DSC06477 1

Firmy prezentowały się nie tylko podczas wykładów na scenie, ale także w sali lustrzanej, gdzie można było porozmawiać o interesujących młodzież sprawach, związanych z poszczególnymi przedsiębiorstwami, o profilach ich działalności, specyfice ich produkcji, a także filozofii prowadzenia biznesu. 
Uczestnicy mogli take zapoznać się z propozycjami z zakresu doradztwa zawodowego przygotowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu, Punkt Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy w Kluczach , a także z ofertą Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

DSC06536 1

Organizatorzy wolbromskich Targów Pracy przekonywali młodyie, że warto wcześnie rozpoznawać i rozwijać swoje mocne strony, zwiększając szanse na to, że ścieżka ich kariery zawodowej nie będzie dziełem przypadku. Pokazując im jak funkcjonuje i jakimi prawami rządzi się rynek pracy wskazywali, że dokonywanie przemyślanych wyborów może zaważyć na całym ich życiu zawodowym.

{joomplu:73085}{joomplu:73099}{joomplu:73086}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze