waszeinterwencje

Od kilku miesięcy korzystający z drogi Olkusz – Wolbrom przejeżdżają przez nowe rondo. To część pierwszego etapu obwodnicy Olkusza. Inwestycja miała usprawnić ruch. Jedna z naszych czytelniczek zwróciła uwagę, że często jest dokładnie odwrotnie. Wszystko przez to, że kierowcy nie zwracają uwagi na znaki. 

Mieszkanka Zarzecza codziennie jeździ tą trasą. Twierdzi, że zablokowane rondo to niemalże codzienny widok. – Wielokrotnie byłam świadkiem łamania tam przepisów. Jadąc od strony Wolbromia do Olkusza na rondzie obowiązuje skręt w prawo, o czym informują znaki poziome i pionowe. Jednocześnie jest tam zakaz jazdy na wprost. Niestety, kierowcy nie stosują się do przepisów, wjeżdżając na rondo „skracają” sobie drogę. Stwarzają w ten sposób niebezpieczne sytuacje, szczególnie, gdy przejazd kolejowy jest zamknięty. Jadący do Olkusza zajmują rondo, uniemożliwiając przejazd ludziom chcącym jechać w lewo na Trzyciąż. Z kolei ustawiającym swoje pojazdy poprawnie do jazdy na Olkusz uniemożliwiają bezpieczne włączenie się do ruchu. Czy nie można tam postawić patroli policyjnych? – napisała do nas mieszkanka Zarzecza.

Olkuska policja twierdzi, że do tej pory nie miała zgłoszeń dotyczących takiego łamania przepisów na rondzie. – Policjanci kilkakrotnie interweniowali w tym miejscu, ale w związku z naruszeniem zakazu wjazdu na obwodnicę, której część jest jeszcze nie oddana do użytku. Wówczas policjanci nałożyli kilka mandatów oraz stosowali pouczenia. Nasze patrole przejeżdżając przez rondo będą zwracać uwagę na ten problem i odpowiednio reagować – zapewnia nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Problemem na rondzie jest również brak oświetlenia. Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, nowe lampy powinny zostać uruchomione do 15 listopada.

Jak Waszym zdaniem kierowcy radzą sobie na rondzie? Czy interwencje policji przyniosą oczekiwany skutek? Podyskutuj na www.przeglad.olkuski.pl!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stt
stt
8 lat temu

To wszystko się zmieni jak zostanie otwarta droga do Olewina i cwaniaczki przestaną wjeżdżać na rondo bo samochody pojadą też na tym kierunku.

kierowca bombowca
kierowca bombowca
8 lat temu

panie inzynier. to moze trzeba było tak wybudować to rondo aby kierowcom przez myśl nie przeszło cwaniakowanie. Najepiej cos spier….a potem zwalac na kierowców czy poprawiac znakami drogowymi poziomym, pionowym, a moze jeszcze wiatła +policjant

Inżynier
Inżynier
8 lat temu

Przyglądnąłem się wczoraj oznakowaniu i bijąc się w piersi zwracam rację mieszkance Zarzecza. Faktycznie oznakowanie pionowe i poziome nakazuje wybranie relacji okalającej rondo przy przejeździe w kierunku Olkusza przez przejazd kolejowy i Rabsztyn. Wielu kierowców jak już pisałem cwaniakuje unikając późniejszego ustępowania pierwszeństwa przy powrocie na jezdnię przed przejazdem kolejowym. Samo rondo jest dość ciasne nawet dla samochodu osobowego, nie mówiąc o ciężarowym, szczególnie przy opuszczaniu samego ronda.

pavv
pavv
8 lat temu

Nowy rodzaj ronda „Rondo Olkuszewskie”.

Inżynier
Inżynier
8 lat temu

„Jadąc od strony Wolbromia do Olkusza na rondzie obowiązuje skręt w prawo, o czym informują znaki poziome i pionowe.”
Szanownej mieszkance się pomyliło. Nie ma takiego oznakowania wjeżdżając na rondo od strony Wolbromia. Owszem jest oznakowanie informujące o dostępnych i relacjach i tymczasowe wyłączenie relacji na wprost, w rozumieniu wjazdu na obwodnicę. Nie zmienia to faktu, że wielu kierowców cwaniakuje, aby potem nie ustępować pierwszeństwa z tego bezpośredniego pasa okalającego rondo w relacji Wolbrom – Olkusz (przejazd kolejowy)

kitowa obwodnica
kitowa obwodnica
8 lat temu

ha.ha…to mi rondo jak policjanta trza na nim jeszcze postawic. A może coś z tym rondem nie tak ? no bo że ciasne i za blisko torów to fakt