Młodzi szachiści zrzeszeni w klubie UKS „Czarny Koń” w Olkuszu cały czas potwierdzają swoją wysoką formę, w każdych kolejnych zawodach zajmując miejsca w ścisłej czołówce. Nie inaczej było też w ubiegły weekend. W dniach 26-27 października br. w Hotelu Europejskim w Krakowie odbył się coroczny Turniej o Wieżę Wolności, będący jednocześnie Indywidualnymi Mistrzostwami Małopolski Juniorów. W sobotę odbyły się mistrzostwa w szachach szybkich, grane z czasem 15 minut dla zawodnika na partię, a w niedzielę mistrzostwa w szachach błyskawicznych (tzw. blitz), z czasem 5 minut na partię dla zawodnika.

Na mistrzostwach tych UKS „Czarny Koń” Olkusz w obydwu turniejach reprezentowany był przez 5 zawodników: Basię Goraj, Mateusza Lisa, Bartka Turskiego, Dominika Kurka i Tomka Bąchóra. Łącznie nasi zawodnicy przywieźli z Mistrzostw Małopolski 7 medali, z czego 4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Trwającą aktualnie dobrą passę podtrzymała Basia Goraj, zdobywając w swojej kategorii (grupa dziewczyn D08) dwa złote medale i zostając Mistrzynią Małopolski zarówno w szachach szybkich, jak i w szachach błyskawicznych.

W grupie chłopców (C12) Mateusz Lis w turnieju szachów szybkich w sobotę zdobył medal złoty, a w niedzielę dołożył do niego srebrny w turnieju szachów błyskawicznych. Kolejne złoto dla naszej ekipy (grupa chłopców C08) dorzucił w turnieju szachów szybkich Bartek Turski, który w turnieju szachów błyskawicznych zdobył medal brązowy. Ostatni medal (brązowy) zdobył dla olkuszan w szachach błyskawicznych Dominik Kurek (grupa chłopców C10), który dzień wcześniej był ósmy w turnieju szachów szybkich. W mistrzostwach wziął również udział Tomek Bąchór (grupa chłopców C10), który jak wszyscy nasi zawodnicy zaliczył bardzo dobry występ zajmując dwukrotnie czwarte miejsce.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kamela
kamela
10 lat temu

Wyrazy uznania, szachy to nie jest prosta gra, a te dzieci nie dość, że zdolne to jeszcze pracowite. Gratuluję Basi G. i pozostałym chłopcom

viki
viki
10 lat temu

widzę, że ktoś specjalnie daje minusy dla wszystkich komentarzy jak leci. Serdeczne pozdrowienia dla „zazdrośnika” i szczere życzenia odnoszenia własnych sukcesów (za własne pieniądze, jak te dzieci w Krakowie). 😆 😆 😆

viki
viki
10 lat temu

gratulacje!!!!! 😆 😆 😆

karol
karol
10 lat temu

brawo!!! tworzycie fajną paczkę i trzymajcie tak dalej!!!

Wioletta
Wioletta
10 lat temu

Wreszcie coś pozytywnego w Olkuszu!!! Gratuluje Młodzieży!!!