Olkuski Zespół Szkół nr 1 zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w Festiwalu Nauki, który zaplanowano na sobotę 12 października między 10:00 a 15:00 przy siedzibie szkoły. Imprezą tą „Mechanik” chce uroczyście zainaugurować działalność Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym mieszczą się nowoczesne pracownie.

 

W programie Festiwalu znajdziemy wiele interesujących propozycji. Będzie można skorzystać z porad specjalistów z różnych dziedzin związanych z kierunkami kształcenia w CKU – geodezyjnych, z dziedziny architektury i pielęgnacji ogrodów, kosmetyczki, w zakresie telewizji naziemnej i satelitarnej, z zakresu rodzajów i doboru instalacji alarmowych, monitoringu,  kowalstwa artystycznego, florystycznych, pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i pomocy dla osób starszych. Będzie można zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi, a także zapoznać się z profilaktyką chorób kręgosłupa. Zaplanowano również pokazy robotów, inteligentnych instalacji oraz nowoczesnych metod wytwarzania – tokarka i frezarka CNC.

Z myślą o dzieciach i młodzieży przygotowano warsztaty z robotyki (budowanie robotów  na bazie Lego Mindstorms), kuchenne rewolucje (widowiskowe doświadczenia z udziałem uczestników), aranżacje florystyczne pokoju dziecięcego i młodzieżowego, warsztaty geodezyjne z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu geodezyjnego czy też konkurs motoryzacyjny. Będzie można również odwiedzić stoiska Powiatowego Urzędu Pracy, Sanepidu i Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Nauka powinna łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego też w ramach Festiwalu Nauki odbędzie się piknik na dziedzińcu szkolnym oraz występy muzyczne. W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze