waszeinterwencje

Gdzie właściciel psa może wyrzucić jego odchody? Z takim pytaniem zwrócił się do naszej redakcji jeden z czytelników. Dla niektórych właścicieli czworonogów problem stanowi też brak pojemników ze specjalnymi woreczkami na psie nieczystości. Na terenie Olkusza takie pojemniki są… dwa.

– Jestem właścicielem czworonoga, mieszkającym blisko centrum. Codziennie spaceruję po Olkuszu i gdy mój zwierzak zrobi kupę powinienem po nim  posprzątać. Chciałbym się tylko dowiedzieć, czy tę kupę mam wrzucić do pojemników ze śmieciami, które są do segregacji, bo jak zauważyłem u nas nie ma pojemników na odpady zwierzęce. Wiem, że sprzątanie po czworonogu to mój obowiązek, pewnie niejedna służba mogłaby mi wlepić mandat za nieprzestrzeganie zasad, ale nasuwa się pytanie: Jak właściciele czworonogów mają to robić poprawnie, skoro nie ma nigdzie utworzonych do tego miejsc? – pyta czytelnik.

Do naszej redakcji dzwonią również mieszkańcy dopytując o dystrybutory z woreczkami na psie odchody. – Kiedyś były, teraz nie ma. Wiem, że nie wszyscy sprzątają po swoich psach, ale gdyby ktoś chciał, to nie ma możliwości – zwraca uwagę olkuszanin.

W Olkuszu nie ma specjalnych koszy na zwierzęce odchody. Jak informuje rzecznik prasowy olkuskiego magistratu, we wrześniu na terenie Olkusza zamontowanych zostało pięć dystrybutorów z woreczkami na psie odchody: w parku miejskim przy ul. Mickiewicza, na Skwerze Krasickiego, w „dolince” na osiedlu Młodych, na zieleńcu przy ul. Armii Krajowej oraz na zieleńcu przy rogu ulic Augustiańskiej i Kościuszki. – W ciągu kilku dni od zamontowania dwa z nich (w parku miejskim i na Skwerze Krasickiego) zostały skradzione, natomiast jeden (na osiedlu Młodych) został zdewastowany. Uszkodzony dystrybutor naprawiono i ponownie zamontowano. Niestety, po kilkunastu dniach ponownie został zdewastowany. Pozostałe dwa dystrybutory są sprawdzane i uzupełniane na bieżąco. W przypadku stwierdzenia braku woreczków na psie odchody należy dzwonić pod numer tel. 32 6260209 – mówi rzecznik prasowy Michał Latos.

Co ma zatem zrobić właściciel czworonoga, który chce po nim posprzątać? – Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Olkuszu informuje, iż zawartość woreczka wyrzucać można do ogólnie dostępnych koszy ulicznych – dodaje Michał Latos.

Nasi czytelnicy dopytują również, czy mieszkańcy często interweniują w Straży Miejskiej w kwestii zanieczyszczonych psimi odchodami chodników i trawników. Jak się dowiedzieliśmy w magistracie, w okresie ostatnich kilku miesięcy strażnicy nie otrzymywali żadnych tego typu zgłoszeń.

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
PYTAJĄCANiećpające palikociędziadekkosz JPIIkrzysztof okoń Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PYTAJĄCA
PYTAJĄCA

Do Kołobrzegu zapraszam tam co kilka metrów sa kosze i wyposażenie do zbierania kupek i nawet odpowiednie rysunki. Czasem coś można odgapic jak mądre.Tam się koszy nie szuka, tam kosze szukają piesków.

Niećpające palikocię
Niećpające palikocię

[quote name=”dziadek”] …to pokolenie palikociąt tak rozrabia, na haju po nocy.[/quote]
Ooo wypraszam sobie, to rozrabiają niewychowane na religiach dzieci naśladujące swoich rodziców z rozpanoszonego pokolenia JPII.

dziadek
dziadek

Kto polikwidował? Rozpanoszona łobuzeria, to święte pokolenie JPII kosze zniszczyło. Aby kosz w Olkuszu uchował się trzeba by do każdego przywiązać dwóch policjantów, albo kosze wykonać ze stali i zamocować na fundamencie żelbetowym wkopanym sześć metrów w ziemię. A „Słowiki” to już jest absolutnie „idny” temat, tam pokolenie JPII przeszło samo siebie :lol:[/quote]
WYPRASZAM SOBIE !! Pokolenie JPII to ma teraz po 40 lat albo i wiecej. To pokolenioa palikociąt tak rozrabia,na haju po nocy.

kosz JPII
kosz JPII

[quote name=”krzysztof okoń”]yyyy, a jak nie ma ogólnodostępnych koszy ulicznych? na Słowikach ciężko je spotkać, i żeby wyrzucić woreczek trzeba nieźle nadłożyć drogi. Polikwidowali kosze, aby nikt worków ze śmiećmi nie wyrzucał, to teraz problem mają właściciele psów.[/quote]
Kto polikwidował? Rozpanoszona łobuzeria, to święte pokolenie JPII kosze zniszczyło. Aby kosz w Olkuszu uchował się trzeba by do każdego przywiązać dwóch policjantów, albo kosze wykonać ze stali i zamocować na fundamencie żelbetowym wkopanym sześć metrów w ziemię. A „Słowiki” to już jest absolutnie „idny” temat, tam pokolenie JPII przeszło samo siebie 😆

krzysztof okoń
krzysztof okoń

yyyy, a jak nie ma ogólnodostępnych koszy ulicznych? na Słowikach ciężko je spotkać, i żeby wyrzucić woreczek trzeba nieźle nadłożyć drogi. Polikwidowali kosze, aby nikt worków ze śmiećmi nie wyrzucał, to teraz problem mają właściciele psów.

kundel bury
kundel bury

Co „olkuszanin” to problem! W sumie co nas to, Olkuszan, obchodzi co sobie właściciel psa zrobi z jego kupą. Ta kupa ma się nie poniewierać po mieście, po chodnikach, po trawnikach, gdziekolwiek. Właściciel psa i kupy może ją sobie zjeść, zachować na pamiątkę, oddać w prezencie innemu właścicielowi psa, jedno jest pewne, żaden z mieszkańców nie ma prawa tej kupy oglądać, wąchać czy włazić w nią.Ale póki co tak właśnie jest. A „olkuszanie” – właściciele psich kup tylko szukają pretekstu żeby nasr… na środku i nie posprzątać: nie ma pojemników, nie ma woreczków, nie ma tego, nie ma tamtego, TYLKO… Czytaj więcej »