mok rabsztyn plener1

Kilkunastu młodych artystów wzięło udział w warsztatach plastycznych „Rabsztyn jak malowany”, jakie odbyły się w minioną sobotę 1 sierpnia pod rabsztyńską warownią. Bezpłatne warsztaty zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

Na uczestników warsztatów czekały materiały plastyczne oraz instruktorka MOK, która udzielała porad, jak najlepiej przedstawić za pomocą kredek i wyobraźni wygląd rabsztyńskiego zamczyska. W warsztatach wzięły udział dzieci nie tylko z terenu ziemi olkuskiej, ale także mali turyści, którzy tego dnia odwiedzali zamek. Można, zatem powiedzieć, że były to ogólnopolskie warsztaty plastyczne, gdyż wśród uczestników byli m.in. mieszkańcy Gdańska, Łodzi, Śląska, Wielkopolski i Mazur.

mok rabsztyn plener2

Prace powstałe podczas warsztatów prowadzonych przez Klaudię Zub Piechowicz z olkuskiego MOK będą prezentowane na wystawie w bramie rabsztyńskiego zamku. W sobotę młodzi turyści, którzy odwiedzili zamek Rabsztyn mogli sprawdzić swoją wiedzę o zamku biorąc udział w konkursie przygotowanym i prowadzonym przez pracowników MOK. Uczestnicy konkursu, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania otrzymywali nagrody, czyli drobne upominki i gadżety promocyjne Olkusza.

mok rabsztyn zwiedzanie1

Przeszło sto osób skorzystało także z możliwości bezpłatnego oprowadzania po zamku przez Jacka Sypienia, pracownika MOK i zarazem miłośnika historii zamku Rabsztyn. Zwiedzający mieli okazję nie tylko zapoznać się z ciekawą historią zamku Rabsztyn, ale także z pracami, jakie były prowadzone na zamku w ostatnich latach. Sobotnią akcję i warsztaty przygotowali i prowadzili pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury z Działu Wystawienniczo – Muzealnego i Promocji Miasta i Gminy Olkusz.

MOK Olkusz

mok rabsztyn zwiedzanie2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adama
Adama
8 lat temu

Oczywiście że się odbędzie 🙂 wystarczy poszukać, na stronę MOKu wejść, na FB poszperać.
Odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.
Pozdrawiam

Don Kichote
Don Kichote
8 lat temu

A propos zamku Rabsztyn ,czy skończyły się już cykliczne turnieje rycerskie w tym miejscu? Nic nie słychać nic nie pisze o tegorocznym wydarzeniu. 🙁