policyjny_turniej_12

Gimnazjaliści z Jangrota oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu pojadą na wojewódzki finał XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Te dwie drużyny okazały się najlepsze podczas powiatowego etapu w Olkuszu.

Do turnieju zgłosiły się 24 trzyosobowe drużyny – 15 ze szkół podstawowych i 9 z gimnazjów. W pierwszej części w Szkole Podstawowej nr 5 uczniowie pisali test. Potem, pod halą sportową, uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności w praktyce. – Dzieci i młodzież na rowerach pokonywały tor przeszkód, musiały też wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego poruszając się po specjalnym mini – miasteczku – mówi mł. asp. Marcin Dzięcioł z olkuskiej komendy policji, który wraz z nadkom. Agnieszką Fryben, asp. Michałem Woźniakiem i mł. asp. Dawidem Hencem czuwał nad przebiegiem zawodów.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli: Barbara Filo, Jakub Żuławiński i Damian Lipski z SP 5.policyjny_turniej_5 Drugie miejsce zajęli uczniowie z SP w Porębie Górniej, a trzecie z SP 9 w Olkuszu. Wśród gimnazjalistów najlepsi byli: Michał Zając, Bartłomiej Przywora i Filip Gegotek z Gimnazjum w Jangrocie. W ubiegłym roku reprezentanci tej szkoły również reprezentowali powiat olkuski w etapie wojewódzkim. Kolejne dwie lokaty przypadły gimnazjalistom z Bolesławia i Gołaczew.

W klasyfikacji indywidualnej w grupie młodszych uczniów zwyciężył Przemysław Krzynówek (SP Zederman), przed Krystianem Knapem (SP Gołaczewy) i Janem Guzikiem (SP 9 Olkusz). Kamil Stypa (Gim. Bolesław), Bartłomiej Przywora (Gim. Jangrot) i Piotr Stech (Gim. nr 4 Olkusz) to pierwsza  „trójka” w gronie  gimnazjalistów.

Organizatorem powiatowej części zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu oraz SP 5 w Olkuszu. Wojewódzki finał turnieju odbędzie się w Rabie Wyżnej, 7 maja dla szkół podstawowych i 8 maja dla gimnazjów.

policyjny_turniej_11

policyjny_turniej_10

policyjny_turniej_9

policyjny_turniej_8

policyjny_turniej_7

policyjny_turniej_6

policyjny_turniej_4

policyjny_turniej_3

policyjny_turniej_2

policyjny_turniej

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze