22 kwietnia tradycyjnie od kilku lat obchodzimy Dzień Ziemi. Podkreśla się w tym Dniu z jednej strony piękno naszej Planety, a z drugiej zagrożenie, jakie Ziemi niesie sam jej mieszkaniec. Dzień Ziemi jest wołaniem o opamiętanie się. „Śpiewał kiedyś Jonasz Kofta:
   Pamiętajcie o ogrodach
   Przecież stamtąd przyszliście…
   W żar epoki nie użyczą wam chłodu
   Żaden schron, żaden beton…  

Dzień Ziemi w Olkuszu zaznaczył się kilkoma  pięknymi imprezami adresowanymi do  mieszkańców naszego Miasta. Jedną z nich był Festyn Eko-plast zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Była to impreza ważna zarówno ze względu na jej przesłanie – głównie do dzieci i młodzieży, jak i jej rodzinny charakter. Przedsięwzięcie zgromadziło kilkudziesięciu uczestników konkursu plastycznego. W części pierwszej zobaczyliśmy spektakl teatru „Glutaminian sodu” pt. „Arboretum, czyli historie żywicą pisane”. Był to pierwszy, sprzed kilku lat, spektakl tego Zespołu. Wyraża on protest przeciw światu bez drzew, ginącemu w śmieciach i brudzie, zawojowanemu przez kult samochodu, którego chcąc nie chcąc stajemy sięekoplast_2012_2 niewolnikami.

Następnie odbyło się wręczenie nagród 23. uczestnikom konkursu „Eko-plast 2012”. Jury w składzie: Beata Soboń, Klaudia Zub-Piechowicz oraz Kinga Grela postanowiło przyznać nagrody, które wręczała m.in. Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych UMiG Renata Gęgotek. Wydział ten sponsorował imprezę. Konkurs odbywał się – co było nowością – w jednym dniu w pomieszczeniu MOK-u, co  skłaniało uczestników do twórczego, samodzielnego podejścia do tematu.

W kategorii szkół podstawowych klas I-III nagrody otrzymali:
I nagroda: Wiktoria Kras i Emilia Kołodziejczyk – SP nr 10 w Olkuszu
II nagroda: Anna Solecka – SP nr 1 i Aneta Polak – SP nr 2 w Olkuszu
III nagroda: Natalia Jamróg – SP nr 2 w Olkuszu i Samuel Sokół – SP w Witeradowie.
Przyznano także wyróżnienia dla Wiktorii Filo z SP w Kosmolowie i Katarzyny Tomsi z SP nr 4 w Olkuszu.

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych nagrody otrzymali:
I nagroda: Małgorzata Skoczek – SP nr1 w Olkuszu, Katarzyna Wolna – SP w Witeradowie, Klaudia Pomierna – SP w Zawadzie.
II nagroda: Patrycja Zalewska – SP nr 6 w Olkuszu, Kajetan Januszek – SP nr 3 w Olkuszu, Karolina Kocjan – SP nr 1 w Olkuszu.
III nagroda: Kamila Osmenda – SP nr 3 w Olkuszu, Aleksandra Kucia – SP nr 5 w Olkuszu, Sandra Janik – SP nr 9 w Olkuszu.

W kategorii Gimnazjów I nagrodę otrzymała: Aleksandra Gąsior z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu.
Przyznano także 3 wyróżnieekoplast_2012nia: dla Anny Gwizdały z Gimnazjum nr 4, Moniki Kemony z Gimnazjum nr 3 i Dominika Nowakowskiego z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu.

W kategorii szkól średnich nagród nie przyznano. Przyznano wyróżnienia: Katarzynie Kotulskiej i Agnieszce Tracz z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.

Nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację Konkursu i przygotowanie do niego uczniów, Dyrektor MOK-u wręczyła pamiątkowe dyplomy. Otrzymali je: Renata Kaliś, Anita Kulig, Iwona Kulawik, Grażyna Matyjasik, Mira Indyka, Dorota Szymiec, Eulalia Zasłona-Kulawik, Agata Tomsia, Małgorzata Wróbel, Anna Kołodziejczyk, Renata Guzik, Małgorzata Goc, Olga Śladowska, Leszek Nadobny, Ewa Gutkowska-Żak, Arkadiusz Królewicz, Anna Kajda. Dyplomy otrzymali również instruktorzy MOK-u oraz Naczelnik WOŚiTR UMG. Imprezę uatrakcyjnił piosenkami coraz bardziej popularny Paweł Czarnota.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:29441}{joomplu:29431}{joomplu:29437}{joomplu:29424}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze