Wyprawę krajoznawczą, podczas której uczniowie poszerzali swoją wiedzę, przygotowało Gimnazjum nr 4 w Olkuszu. Placówka ta już po raz szósty zaprosiła zaprzyjaźnione szkoły do udziału w rajdzie  „Z matematyką wędrujemy po regionie”. Zaproszenie przyjęło sześć drużyn ze Szkół Podstawowych nr 2, 5 i 9 w Olkuszu oraz ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie.
Trasa prowadziła z Jaroszowca – czerwonym szlakiem rowerowym – do Olkusza. Po drodze uczestnicy przemierzali bukowe lasy z wapiennymi ostańcami oraz odwiedzili ruiny zamku w Rabsztynie.

W trakcie rajdu uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne i odpowiadali na pytania przyrodnicze. Dodatkową atrakcją było zadanie na spostrzegawczość, które polegało na poszukiwaniu przyczepionych do drzew kartek. Po powrocie, w sali gimnastycznej gimnazjum, zostały rozegrane zawody sportowe.
W klasyfikacji łącznej wygrała drużyna „Błyskotliwi” z SP w Zedermanie, pod opieką Barbary Kardaszewskiej. Drugie miejsce zajęła drużyna „Tigery” z SP 9 (opiekun  Anna Syma), zaś tuż za nimi uplasowała się drużyna „Listki” z SP w Zedermanie (opiekun Monika Wiktor).
Wszyscy uczestnicy otrzymali foldery i upominki ufundowane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze Oddział w Olkuszu i Emalię S.A.
W czasie rajdu uczniowie zdobyli wiele informacji o przyrodzie i historii regionu, podziwiali piękno Jury Krakowsko – Częstochowskiej jesienią,  wypoczywali i doskonale się bawili. Organizatorkami rajdu były nauczycielki: Ewa Witkowska, Urszula Słaby i Renata Czarnul.

Źródło Gimnazjum nr 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze