old debaty

Olkuską Ligę Debatancką czas zacząć! OLD to projekt edukacyjny mający na celu poprawę umiejętności przemawiania publicznego i argumentacji skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Od 7 listopada trwają zapisy do premierowej edycji projektu, w ramach którego zostaną przeprowadzone szkolenia, a także odbędą się dwie debaty pokazowe z udziałem uczniów przygotowanych przez zespół organizatorów Ligi. Wśród nich nie zabraknie Mikołaja Kluczewskiego – doświadczonego mówcy, studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz absolwenta IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. – Dla szkół zgłoszonych do udziału w projekcie, nasi trenerzy przeprowadzą szkolenia z zakresu przemawiania publicznego, argumentacji i debat oksfordzkich. Każde spotkanie potrwa cztery godziny lekcyjne i składać się będzie z części teoretycznej oraz praktycznej – zaznacza M. Kluczewski.

Do innowatorskiego na terenie powiatu projektu szkołę zgłasza dyrekcja danej placówki, nauczyciel lub uczeń przy załączeniu pisemnej zgody dyrektora na przystąpienie do OLD. Rejestracja uczestników potrwa jeszcze kilka dni. – Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na facebookowym fanpagu Olkuskiej Ligi Debatanckiej – dodaje główny pomysłodawca projektu.

Pierwsza z pokazowych debat odbędzie się już w grudniu. W debacie staną naprzeciwko siebie uczniowie z różnych szkół, by wspólnie dyskutować o tematach istotnych dla nich i całego miasta. To pierwsza i wyjątkowa szansa dla licealistów, by dowiedzieć się, czym są debaty oksfordzkie, przełamać swój strach przed przemawianiem publicznym i sprawdzić się w bitwie na argumenty.

Olkuska Liga Debatancka jest projektem społecznym, realizowanym pod patronatem Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. OLD uzyskał dofinansowanie z programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego. W założeniu projekt ma nawiązywać do Lig Debatanckich z dużo większych miast, jak Kraków, Tarnów, czy Warszawa.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o