tenis stolowy1

Podsumowanie imprez związanych z dniem 11 listopada kończymy na Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego, który co roku odbywa się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Zmagania przy stołach od czterech lat firmowane są również nazwiskiem Henryka Swędzioła.

To właśnie na cześć znakomitego trenera i pedagoga, który przez lata pracy z młodzieżą wychował niejednego mistrza w tenisie stołowym, tradycyjny turniej zyskał tytuł Memoriału ku pamięci sportowej legendy. Patron turnieju do samego końca swojego życia związany był z Powiatowym Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych, ale przede wszystkim z ULKTS Jaroszowiec, a więc z klubem, któremu razem z żoną Barbarą oddał całe swoje serce i mnóstwo zdrowia.

Tym razem do rywalizacji przy stołach w dwunastu różnych kategoriach wiekowych, przystąpiło 215 zawodników – zarówno amatorów, jak i graczy ze związkową licencją. Co ciekawe, na parkiecie pojawili się też tenisiści z Czech, którzy przyjechali do Olkusza na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu z Jaroszowca. Łącznie przez cały dzień rozegrano 380 spotkań. Grano systemem „każdy z każdym” lub do dwóch przegranych meczów w zależności od kategorii i ilości uczestników w turniejowej drabince.

Trzech najlepszych zawodników w każdej grupie otrzymało dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem upominków dla zawodników zrzeszonych była firma Modest z Łodzi. Organizatorami turnieju byli natomiast: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Powiatowe Zrzeszenie LZS, ULKTS Jaroszowiec, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska z KOZTS w składzie: Agnieszka Piotrowska, Józef Mierzwa, Andrzej Wieczorek.

W związku z wyjątkowym charakterem dnia, w którym cała Polska świętowała setną rocznicę odzyskania niepodległości, także i tenisiści w Olkuszu, w samo południe włączyli się w akcję „Niepodległa do Hymnu” i odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

tenis stolowy2

tenis stolowy3

Fot. MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze