logo podokrg

Komisja Gier w porozumieniu z piłkarskimi klubami ustaliła I Rundę Pucharu Polski w sezonie 2011/2012 na szczeblu Podokręgu Olkusz. Decyzją działaczy zarówno sportowych, jak i tych związkowych, w najbliższy weekend rozegranych zostanie siedem spotkań. Najwcześniej, bo już w sobotę na murawę wybiegną zespoły Strumyka Zarzecze i Jury Łobzów.

Wielu kibiców Puchar Polski uważa za najstarsze i najbardziej prestiżowe rozgrywki pucharowe prowadzone przez narodową centralę piłkarską. O ile z tym drugim ciężko się nie zgodzić, to trzeba wiedzieć, że historycznie „Puhar Polski” (pisownia oryginalna, zgodna z polską ortografią sprzed reformy w 1936r.), którego pierwszym inicjatorem był Tygodnik Sportowy, ustępuje „Pucharowi Żeleńskiego”.

Obecnie do rozgrywek Pucharu Polski potocznie nazywanego „Pucharem tysiąca drużyn” może, choć wcale nie musi, przystąpić każda piłkarska drużyna, od Ekstraklasy po C-klasę. W Olkuszu do I Rundy zgłosiło się czternaście ekip, na co dzień reprezentujących A i B-klasę. Decyzją Komisji Gier pozostałe zespoły, te III i IV-ligowe oraz Ligi Okręgowej przechodzą do następnej Rundy Pucharu Polski bez gry. – To naturalne, że najpierw muszą odbyć się eliminacje wstępne, a dopiero później na boiskach pojawiają się główne wizytówki danego piłkarskiego okręgu – mówi wiceprezes PPN-u Olkusz, Bolesław Ściepura.

W wielu miejscach rozgrywki pucharowe traktowane są w różny sposób. Jedni podchodzą do nich z dużym szacunkiem, jak choćby ostatni półfinalista Małopolski – Przebój Wolbrom, w innych klubach najbliższe mecze będą zapewne miały charakter bardziej towarzyski, a nie rywalizacji o dodatkowe laury.

W sobotę, w Zarzeczu, Strumyk podejmie Jurę Łobzów. Faworytem bezwzględnie wydaje się być ekipa, której prezesuje Kazimierz Ciepał. Pozostałe sześć pojedynków zaplanowano na niedzielę. Ciekawie powinno być w szczególności w Gorenicach, gdzie zawita Laskowianka. Emocji nie zabraknie pewnie też w Wierzchowisku czy Wierbce.

Pary I Rundy Pucharu Polski (Podokręg Olkusz):

06.08.2011r. (sobota) 17:00
Strumyk Zarzecze – Jura Łobzów

07.08.2011r. (niedziela) 17:00
Leśnik Gorenice – Laskowianka Laski
Prądnik Sułoszowa – Błysk Zederman
Przebój II Wolbrom – Dłubnia Trzyciąż/Jangrot
Unia Jaroszowiec – Centuria Chechło
Trzy Buki Wierzchowisko – Sokół Gołaczewy
Ospel Wierbka – Wielmożanka Wielmoża

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze