czytelnicy pytaja

W tym roku olkuski rynek w świątecznej odsłonie wygląda zjawiskowo. Kilkunastometrowa choinka, atrakcyjna iluminacja świetlna oraz lodowisko Silver Ice idealnie komponują się z atmosferą Bożego Narodzenia. Jedni zachwycają się pięknem starówki, inni pytają o koszty.

– Zakup nowej iluminacji świetlnej, jej montaż (również tej zakupionej w poprzednich latach) na terenie całej gminy wyniósł 128 138,68 zł. W tej kwocie zawarta jest również bieżąca konserwacja sprzętu – informuje Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu. – Ozdoby będą nam służyły w kolejnych latach, więc nie jest to wydawanie pieniędzy na jeden sezon – dodaje przedstawiciel urzędu.

iluminacja6

Powyższa kwota stanowi wydatek brutto. W jej skład wliczony jest także zakup okazałej choinki. Świąteczne drzewko kosztowało gminę 35 597,43 zł.

iluminacja9

A Wam Drodzy Czytelnicy, jak podoba się świąteczna iluminacja w centrum miasta? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
RCz
RCz
7 lat temu

[quote name=”Jan Orkisz”]Zakup nowej iluminacji świetlnej, jej montaż na terenie całej gminy wyniósł 128 138,68 zł. Lodowisko za miesiąc grudzień ok. 150.000 zł. Czy na tak wysokie kwoty stać zadłużoną gminę ?[/quote]
Człowieku, a coś ty zrobił dla mieszkańców? Politykujesz i idziesz z tymi, którzy dadzą ci stanowisko. Zero honoru, zero wstydu. Mieszkańcy na kogo wy głosujecie? Opamiętajcie się!!! :-*

Pracownik Szpitala
Pracownik Szpitala
7 lat temu

Brawo Berni ! Również do Pana Orkisza – Czy zadłużony Powiat stać na Pańskie wysokie wynagrodzenie roczne 157.000 tys. zł. Kiedy w Powiecie się nic nie robi nie wykonuje się inwestycji . Zlikwidować to stanowisko !

Znajomy ze Szpitala
Znajomy ze Szpitala
7 lat temu

Panie Orkisz niech pan odpowie ile kosztowało Gminę Olkusz pana członkowstwo w organizacji Ochotniczej Rezerwie Milicji Obywatelskiej w tym czasie kiedy był pan również Sekretarzem Komitetu PZPR w Olkuszu .

theon
theon
7 lat temu

[quote name=”Berni”]Również do Pana Orkisza – Czy zadłużony Powiat stać na Pańskie wysokie wynagrodzenie roczne ponad 157 000 (!!!) ?[/quote]

Brawo Berni ! W tym przypadku nawet 15 zł to by było marnotrawstwo 🙂

NieWiem
NieWiem
7 lat temu

[quote name=”Wiem”]Nowa iluminacja jest dobrą promocją Olkusza, który w końcu wygląda atrakcyjnie w święta. Powiat za to na swoim kalendarzu promuje się zamkiem Rabsztyn. Tym samym zamkiem Rabsztyn, na dofinansowanie którego powiat się nie zgodził… Może ktoś w końcu zapyta powiat o powody? Najwieksza obok pustyni bledowskiej atrakcja, na którą się wypinamy?[/quote]

Co to jest promocja Olkusza? Wyjaśnij proszę.

Wiem
Wiem
7 lat temu

Nowa iluminacja jest dobrą promocją Olkusza, który w końcu wygląda atrakcyjnie w święta. Powiat za to na swoim kalendarzu promuje się zamkiem Rabsztyn. Tym samym zamkiem Rabsztyn, na dofinansowanie którego powiat się nie zgodził… Może ktoś w końcu zapyta powiat o powody? Najwieksza obok pustyni bledowskiej atrakcja, na którą się wypinamy?

kwik
kwik
7 lat temu

[quote name=”Romuald”][quote name=”pis”].[/quote]
kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik kwik

Romuald
Romuald
7 lat temu

[quote name=”pis”]Dekoracja bardzo ładna, nic nie ma za darmo. Lodowisko fajne Ale jakby wprowadzić opłatę za parkowanie na rynku to kosztów dekoracji i utrzymanie lodowiska nie byłoby ( a może by się udało darmowy wstęp dla do 18 lat. Mam nadzieję, że p. Burmistrz zrealizuje pomysł.[/quote]
Gdyby PiS uważnie pracował w Olkuszu i dla Olkusza to by wiedział, że strefa płatnego parkowania wymagała namalowany lini poziomych, wyznaczajacych miejsca parkingowe na płycie rynku na co nie zgodził się konserwator :).

pis
pis
7 lat temu

Dekoracja bardzo ładna, nic nie ma za darmo. Lodowisko fajne Ale jakby wprowadzić opłatę za parkowanie na rynku to kosztów dekoracji i utrzymanie lodowiska nie byłoby ( a może by się udało darmowy wstęp dla do 18 lat. Mam nadzieję, że p. Burmistrz zrealizuje pomysł.

Romuald
Romuald
7 lat temu

Iluminacja i lodowisko kosztują każdego mieszkania gminy Olkusz średnio 11,5 PLN. Natomiast przez okres 3 miesięcy (tyle ile czynne lodowisko) zapłacimy za wodę mniej o 6,96 PLN :). Tu mniej, tam więcej :P.

Katia
Katia
7 lat temu

Pieniądze na iluminacje i choinkę i lodowisko burmistrz zaoszczędził na braku realizacji wyjazdu z ul Armii Krajowej na Osiecką,razem przez dwa lata to ponad pół miliona złotych. A mieszkańcy Pakuski czekajcie na ciągle obiecywaną realizację, do najbliższych wyborów może zrealizują, bo przecież będą potrzebne głosy !

Berni
Berni
7 lat temu

Również do Pana Orkisza – Czy zadłużony Powiat stać na Pańskie wysokie wynagrodzenie roczne ponad 157 000 (!!!) ?

D0 Jana Orkisza
D0 Jana Orkisza
7 lat temu

Panie Orkisz niech pan coś zrobi dla Olkusza i powiatu bo za tyle lat pan nic nie zrobił tylko uprawia pan politykę i bierze pan z kasy podatnika co miesiąc 11.000 tys. zł. Już ludzie się na panu poznali tylko ciągnie pan do koryta .

Leon Zawodowiec
Leon Zawodowiec
7 lat temu

[quote name=”www”]Hej dziennikarze lepiej napiszcie o realnych problemach mieszkańców…na skrzyżowaniu od strony Rabsztyńskiej z E44 kierowcy czekają na zmianę świateł i tworzą się korki bo zielone światło na skręcie w lewo pali się tylko 3 sekundy a na wsprost niewiele dłużej …7 sekund?…czy nie można wydłużyć czasu palenia się zielonego światła? 3 sekundy to zbyt mało by ruch był płynny….. interweniujcie….ale niech dadzą odp. szybko a nie że interwencja wysłana 5 czy 6 grudnia i dziś 21.12 i nie ma odpowiedzi …może wystarczy zadzwonić , zapytać i w dzień napisać tu odpowiedź.[/quote]
W tym temacie najlepiej się sprawdzi poseł. Dla niego teraz to powinno być jak pstryknięcie palcami.

Jan Orkisz
Jan Orkisz
7 lat temu

Zakup nowej iluminacji świetlnej, jej montaż na terenie całej gminy wyniósł 128 138,68 zł. Lodowisko za miesiąc grudzień ok. 150.000 zł. Czy na tak wysokie kwoty stać zadłużoną gminę ?

www
www
7 lat temu

Hej dziennikarze lepiej napiszcie o realnych problemach mieszkańców…na skrzyżowaniu od strony Rabsztyńskiej z E44 kierowcy czekają na zmianę świateł i tworzą się korki bo zielone światło na skręcie w lewo pali się tylko 3 sekundy a na wsprost niewiele dłużej …7 sekund?…czy nie można wydłużyć czasu palenia się zielonego światła? 3 sekundy to zbyt mało by ruch był płynny….. interweniujcie….ale niech dadzą odp. szybko a nie że interwencja wysłana 5 czy 6 grudnia i dziś 21.12 i nie ma odpowiedzi …może wystarczy zadzwonić , zapytać i w dzień napisać tu odpowiedź.