wasze interwencje nowe

Trochę to trwało, ale w końcu obiecane pieniądze trafiły na konta nagrodzonych nauczycieli z gminy Olkusz. Zainteresowani nie kryli rozgoryczenia, że muszą tak długo czekać na obiecane pieniądze.

– Od Dnia Edukacji Narodowej minęły już prawie dwa miesiące, a o przyznanych nagrodach dla nauczycieli nic nie wiadomo. Dostaliśmy jedynie dyplomy, a pieniędzy jak nie było, tak nie ma. Kiedy możemy spodziewać się obiecanych nagród? – pytał jeden z pedagogów olkuskiego gimnazjum.

Odpowiedzi przyszły dwie, obie z magistratu – jedna na wskazane konta, druga od rzecznika urzędu. – Przelewy zostały wykonane 30 listopada, czyli niezwłocznie po sesji rady Miejskiej, na której zwiększono środki na wynagrodzenia dla pracowników oświaty – wyjaśnia Michał Latos.

Dzień Edukacji Narodowej przypada na 14 października. Rachunek jest więc prosty. Nagrodzeni nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Olkusz na swoje pieniądze musieli czekać ponad półtora miesiąca. – Wiadomo, że późno, ale najważniejsze, że są, bo teraz w naszym środowisku wobec reformy jest wiele niewiadomych – komentuje jedna z nagrodzonych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
www
www
7 lat temu

[quote name=”uczeń”]Tym co to zazdroszczą nauczycielom, że tak dobrze mają – tłumaczę – gardło zdzierać do bólu , zebrania w szkole popołudniami. szkolenia głownie za swoją kasę itd itd … Proszę zostać nauczycielem , Polska to wolny kraj, po co ten „jad”, rozumiem- Polska zawiść.[/quote]

nie zawiść tylko fakty…nie zostanę nauczycielem bo wolę ciężką uczciwą pracę 8 godzin dziennie a nie 5….tylko 20% nauczycieli jest młodych , ambitnych , kreatywnych, kończą po 3 fakultety i kształcą się non stop i mają nowoczesną,szeroką wiedzę na miarę XXI wieku i potrafią zaciekawić młodego człowieka….a prowadzić ciekawe , nowoczesne lekcje to wielka sztuka w epoce internetu …a reszta to beton – jeden kierunek magistra skończony 20 lat temu i zero kursów od 10 lat , ten sam materiał wałkują co roku, nuda na lekcjach, nic nowego od siebie , ale to wielki pan nauczyciel „profesor dyplomowany” starej daty kończył studia za komuny dostaje dziś 3 kafle na rękę i z korepetycji ma drugie 3 tysiące razem sześć 😆 ilu takich „leśnych dziadków” jest w olkuskich szkołach? pewnie 70% 😀 Ps. bez urazy….to nie ich wina….po prostu taki mamy system edukacji – trzeba motywować do rozwoju i mieć wiele energii i pasji….taki nauczyciel to skarb….

rozum i łopata
rozum i łopata
7 lat temu

[quote name=”Młody”]Jeszcze niejeden kwik z różnych środowisk usłyszymy … jedne kwiczenia będą z grup nienależnie uprzywilejowanych gdzie PiSiory sprawiedliwość przywracać będą a drugie kwiczenia z miejsc gdzie jeszcze inne opcje rządzą a swoje decyzje nie mające nic wspólnego ze sprawiedliwością zwalać na ustawy PiSiorów będą …[/quote]
To kiedy sukienkowi zaczną kwiczeć?

Młody
Młody
7 lat temu

Jeszcze niejeden kwik z różnych środowisk usłyszymy … jedne kwiczenia będą z grup nienależnie uprzywilejowanych gdzie PiSiory sprawiedliwość przywracać będą a drugie kwiczenia z miejsc gdzie jeszcze inne opcje rządzą a swoje decyzje nie mające nic wspólnego ze sprawiedliwością zwalać na ustawy PiSiorów będą …

uczeń
uczeń
7 lat temu

Tym co to zazdroszczą nauczycielom, że tak dobrze mają – tłumaczę – jakiż to problem iść na studia, skończyć kilka kierunków, non stop się uczyć, zatrudnić w szkole, 6 godzin mieć, oczy w koło głowy, gardło zdzierać do bólu , zebrania w szkole popołudniami. szkolenia głownie za swoją kasę itd itd … Proszę zostać nauczycielem , Polska to wolny kraj, po co ten „jad”, rozumiem- Polska zawiść.

uczeń Boguś
uczeń Boguś
7 lat temu

[quote name=”abc”][quote name=”uczeń Boguś”]Stefek”- to Ty się puknij bo masz naprawdę pusto mogę tylko współczuć twoim uczniom!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
Pisać, czytać i dodawać, jak rozumiem, nauczyłeś się bez pomocy nauczycieli, a i do skończenia gimnazjum i zawodówki także nie byli ci potrzebni. No, proszę, jaki gieniut z ciebie. Nauczyciele, jako zupełnie zbędni, powinni w takim razie zniknąć z mapy zawodów – nie ma to jak powrót do czasów ciemnych i niepiśmiennych, a jakże przydatnych, chłopów pańszczyźnianych. Z usług prywatnych belfrów skorzystają tylko ci, których na to będzie stać, a reszta niech se robi, co chce, bo przecież, jak kiedyś powiedział Korwin Mikke – służący też są potrzebni. I wtedy wreszcie, ku radości wielu uczniów Bogusiów, zupełnie im niepotrzebni nauczyciele przestaną dostawać kasę za nic. Co prawda uczniowie Bogusiowie nie będą potrafili już wyklikać ani komentarza w necie ani nawet esemesa i podpisywać się będą krzyżykiem, ale to przecież pikuś – najważniejsze, że wybyczonych nauczycieli szlag trafi.[/quote]
WSPÓŁCZUJĘ TYM BIEDNYM NAUCZYCIELOM BO UCZYLI W CZYNIE SPOŁECZNYM TAK JAK ICH SZEF .//”BIDULA PREZES ”ZNP//” WSTYD HAŃBA TEŻ POWINIEN CYMBAŁ DOSTAWAĆ POBORY MAX 2100 ZŁOTYCH.

abc
abc
7 lat temu

[quote name=”uczeń Boguś”]Stefek”- to Ty się puknij bo masz naprawdę pusto mogę tylko współczuć twoim uczniom!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
Pisać, czytać i dodawać, jak rozumiem, nauczyłeś się bez pomocy nauczycieli, a i do skończenia gimnazjum i zawodówki także nie byli ci potrzebni. No, proszę, jaki gieniut z ciebie. Nauczyciele, jako zupełnie zbędni, powinni w takim razie zniknąć z mapy zawodów – nie ma to jak powrót do czasów ciemnych i niepiśmiennych, a jakże przydatnych, chłopów pańszczyźnianych. Z usług prywatnych belfrów skorzystają tylko ci, których na to będzie stać, a reszta niech se robi, co chce, bo przecież, jak kiedyś powiedział Korwin Mikke – służący też są potrzebni. I wtedy wreszcie, ku radości wielu uczniów Bogusiów, zupełnie im niepotrzebni nauczyciele przestaną dostawać kasę za nic. Co prawda uczniowie Bogusiowie nie będą potrafili już wyklikać ani komentarza w necie ani nawet esemesa i podpisywać się będą krzyżykiem, ale to przecież pikuś – najważniejsze, że wybyczonych nauczycieli szlag trafi.

uczeń Boguś
uczeń Boguś
7 lat temu

[quote name=”Stefan”][quote name=”www”]Dostają 3 tysiące na rękę za 5 godzin zegarowych dziennie (zwykły pracownik pracuje 8 godzin dziennie), + nagrody, dodatki, trzynastki, wakacje wolne płatne, ferie wolne płatne, a z korepetycji mają drugie 3 tysiaki i jeszcze im mało?
Ja bym się wstydził w urzędzie upominać o parę groszy :lol:[/quote]

Puknij się w to coś, w czym słychać tylko echo, echo, echo![/quote]
Stefek”- to Ty się puknij bo masz naprawdę pusto mogę tylko współczuć twoim uczniom!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stefan
Stefan
7 lat temu

[quote name=”www”]Dostają 3 tysiące na rękę za 5 godzin zegarowych dziennie (zwykły pracownik pracuje 8 godzin dziennie), + nagrody, dodatki, trzynastki, wakacje wolne płatne, ferie wolne płatne, a z korepetycji mają drugie 3 tysiaki i jeszcze im mało?
Ja bym się wstydził w urzędzie upominać o parę groszy :lol:[/quote]

Puknij się w to coś, w czym słychać tylko echo, echo, echo!

www
www
7 lat temu

Dostają 3 tysiące na rękę za 5 godzin zegarowych dziennie (zwykły pracownik pracuje 8 godzin dziennie), + nagrody, dodatki, trzynastki, wakacje wolne płatne, ferie wolne płatne, a z korepetycji mają drugie 3 tysiaki i jeszcze im mało?
Ja bym się wstydził w urzędzie upominać o parę groszy 😆

www
www
7 lat temu

A co jeszcze mało zarabiają? Szkoda, że nie ma nazwiska, który to taki biedny nauczyciel. 🙂