61 konkurs recytatorski eliminacje3

Niedawno w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu odbyły się eliminacje powiatowe 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego szkół średnich, a już do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów miasta i gminy Olkusz. Najlepsi, wyłonieni po dwudniowych przesłuchaniach, zakwalifikowani zostali do kolejnego, powiatowego etapu. Olkusz będzie w nim reprezentować 16. recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej.

Do przesłuchań eliminacji miejsko-gminnych, przeprowadzonych 1 i 2 marca 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu, przystąpiło 72. uczestników. Talenty swe prezentowali przed jury w składzie: Stanisława Szarek, Mirosława Drapacz i Barbara Marszałek.

 

61 konkurs recytatorski eliminacje

Spośród najmłodszych adeptów sztuki żywego słowa do eliminacji powiatowych Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowani zostali: Maria Sioła i Kornelia Szlachta ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Julia Gregorczyk ze SP w Żuradzie, Julia Kowal ze PSP w Witeradowie, Igor Pałka ze SP Nr 5 w Olkuszu, Emilia Prządo ze SP Nr 9 w Olkuszu oraz Zofia Zalewska ze SP Nr 6 w Olkuszu.

Zdaniem jury najlepszymi gimnazjalistami rywalizującymi w kategorii poezja śpiewana okazali się być: Patrycja Krymula z Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu, Magdalena Pałka i Martyna Krawczyk z Gimnazjum Nr 3 oraz Katarzyna Zajega z Gimnazjum Nr 4. W kategorii recytacji miasto i gminę Olkusz na następnym etapie konkursu reprezentować będą: Magdalena Stanek i Jakub Salwiński z Gimnazjum Nr 3, Igor Hamerlik i Julia Góralczyk z Gimnazjum Nr 1 oraz Klaudia Wąsiel z Gimnazjum Nr 4.

61 konkurs recytatorski eliminacje2

Ponadto jury postanowiło wyróżnić w kategorii poezja śpiewana: Kamilę Karcz ze SP Nr 3 w Olkuszu oraz Oliwię Bagińską i Annę Bochór ze SP Nr 5 w Olkuszu. Wyróżnienia w kategorii recytacja przyznane zostały: Emilii Januszek, Mai Skałbani i Jakubowi Dużemu ze SP Nr 9 w Olkuszu, Aleksandrze Hajdule i Kindze Kudle ze SP w Braciejówce, Emilii Gierlach i Oliwii Dudek ze SP Nr 5 w Olkuszu oraz Kamili Pilch z Gimnazjum Nr 4.

Zwycięzcom, wyróżnionym, a także ich opiekunom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki przesłuchań eliminacji powiatowych.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze