jujitsu2

80 zawodników z dwóch województw rywalizowało w sobotę w otwartym turnieju ju-jitsu o Puchar Burmistrza Bukowna. Zawody, prowadzone zgodnie z kategoriami wagowymi, trwały aż 4 godziny. Na medal spisali się gospodarze – Uczniowski Klub Sportowy Samuraj – Bukowno.

Najmłodszy zawodnik turnieju miał zaledwie 4,5 roku, najstarszy – 25 lat. Nawet fakt, iż w miniony weekend w kilku ośrodkach równocześnie odbywały się podobne zawody, nie przeszkodził w tym, by do Bukowna zjechali zawodnicy nie tylko z tego miasta, czy pobliskich: Olkusza, Gorenic i Klucz. Swoją reprezentację miały bowiem Kraków, Bochnia, Zawiercie, Kroczyce, Szczekociny i Jaworzno, a turniej otworzył uroczyście, wraz z burmistrzem Bukowna, Prezes Polskiego Związku Ju-Jitsu – Stefan Badeński.

Bój był zacięty, ale organizatorzy byli nie do jujitsu1zdarcia. Puchar dla najlepszego klubu zdobył właśnie bukowieński Samuraj, zaś najlepszym zawodnikiem turnieju został Karol Krzystanek, zawodnik tego właśnie klubu, który trenuje pod okiem Zbigniewa Białego. Zajęcia w Uczniowskim Klubie Samuraj Bukowno prowadzą instruktorzy ju – jitsu i wu shu Zbigniew Biały i Robert Piasny.

Warto podkreślić, że organizatorzy zadbali, by uczestnicy turnieju nie nudzili się podczas długotrwałej rejestracji zawodników i układania planu rozgrywek. Jako, że Dzień Dziecka już za pasem, przygotowano atrakcję z tej właśnie okazji. Były to zajęcia z kaligrafii japońskiej. Dzieci mogły zobaczyć jak powstają tajemnicze japońskie znaki i same próbowały swoich sił w pisaniu w tym języku. Tę nietypową lekcję poprowadziła Moe Horigami Zielińska.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:21442}{joomplu:21480}{joomplu:21498}{joomplu:21450}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze