festyn_zurada

Przedszkole w Żuradzie jest malutkie. Tamtejsza podstawówka też do gigantów nie należy, ale festyn, jaki zorganizowały wspólnie w miniony weekend mógł się równać z tymi, które odbywają się w najbardziej licznych placówkach w Olkuszu. Plac przy budynku szkoły wypełniły nie tylko dzieci – od maluchów, po szóstoklasistów, ale też ich rodzice, a nawet goście, którzy tego dnia odwiedzili ich miejscowość.

Radość dzieci dosłownie kipiała zewsząd – z boiska, na którym pląsały i podskakiwały w rytm muzyki na równi maluchy z dorosłymi, ze zjeżdżalni i z piaskownicy. Gdzie tylko dało się w tym czasie dobrze bawić – tam były dzieci. Ale żeby nie zarzucono im zbytniej beztroski, postarały się też dla dorosłych o przedstawienia z morałem. Uczniowie z podstawówki propagowali ekologię, a przedszkolaki pokazały, czym się kończy nieposłuszeństwo – a to na przykładzie przedstawienia o Czerwonym Kapturku.
Rodzice odwdzięczyli się szczodrością podczas licytacji prac dzieci, z której dochód przeznaczony jest na zakup piaskownicy dla przedszkolaków. Udało się zebrać ponad 400 zł, a będzie więcej. Na ten sam cel przeznaczone były bowiem wpływy z loterii fantowej i kiermaszu domowych wypieków.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:21260}{joomplu:21286}{joomplu:21325}{joomplu:21304}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze