rock 3

To już niejako tradycja, że 1 maja Olkusz staje się lokalną stolicą rocka. Wzorem ubiegłych lat w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się przegląd zespołów rockowych – Rockowisko 2017. W konkursowe szranki stanie dziewięć formacji, wygra tylko jedna.

Obok kapeli z Polski, na scenie wystąpi także Jëdeye – zwycięzca bliźniaczej imprezy w zaprzyjaźnionym mieście Schwalbach am Taunus. Niemcy wspólnie z olkuskim Wotum zagrają też dzień wcześniej na rynku w lokalu Batorówka. Początek koncertu zaplanowano na niedzielę 30 kwietnia na godz. 19:00.

Dzień później Jëdeye weźmie udział w Rockowisku, choć zgodnie z regulaminem nie będzie mogło wygrać przeglądu. O głosy jurorów i widowni zabiegać będzie osiem innych zespołów. Olkusz reprezentują Enchantress oraz Trafiłem Na Owczarnię. Pozostałe kapele są przyjezdne. Najdalej na ul. Nullo mają pochodzący z Warszawy District Way. Stawkę konkursu uzupełniają: Eder z Chrzanowa, Kołtun i Dinosaurs Are Dead z Krakowa, Raincoat ze Skarżysko-Kamiennej oraz katowicki Binder.

Próby rozpoczną się przed południem, a początek Rockowiska wyznaczono na godz. 14:00. Każdy z zespołów zagra po pół godziny. Zanim jury podejmie werdykt, koncert dadzą członkowie formacji Jëdeye. Tak jak zawsze Niemcy zaproszą jedną z kapel do siebie. Ogłoszenie wyników około godz. 20:00.

Wejściówki w cenie 5 zł dostępne są w kasie biletowej MOK. Sprzedaż biletów prowadzona będzie również w trakcie trwania Rockowiska. Szykuje się niezła gratka dla miłośników mocnego brzmienia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze