koncert wms 08

Nieodłącznym punktem Bożego Narodzenia jest wspólne kolędowanie. Sezon na śpiewanie świątecznych pieśni dla szerszej publiczności, w tym roku rozpoczęła Wspólnota Młodych Serc, która razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury zaprosiła mieszkańców na Koncert Świąteczny.

„Wigilijne spotkanie z WMS-em” przypadło na piątek poprzedzający dzień, w którym w polskiej tradycji od lat wypatrywana jest pierwsza gwiazda. Ma ona symbolizować tę gwiazdę, jaka przed ponad dwoma tysiącami lat rozświetliła niebo nad Betlejem, gdzie w ubogiej stajence na świat przyszedł Jezus Chrystus.

W swoim założeniu, koncert miał być okazją do oderwania się od zgiełku życia i przypomnienia sobie w czym tak naprawdę tkwi tajemnica Bożego Narodzenia. Udało się, a na sali pojawił się niemal komplet publiczności.

koncert wms 07

Na scenie obok Wspólnoty Młodych Serc pojawił się także Chór Parafii pw. Dobrego Pasterza w Olkuszu pod kierunkiem Adama Gęgotka. I to właśnie on rozpoczął piątkowe kolędowanie. Zaczęło się bardzo wymownie, bo od Kolędy dla nieobecnych, dedykowanej wszystkim tym, których po raz kolejny miało zabraknąć przy wigilijnych stołach. Był to również ukłon w stronę zmarłego budowniczego parafii ks. Henryka Januchty.

– Jasne, że Go nam brakuje. Wychowaliśmy się przecież pod Jego skrzydłami. To On uświadomił nam jak ważny jest drugi człowiek. „Dobrze mamy, że się znamy” – takie hasło przyświeca nam od początku naszej działalności – mówi Aneta Dobra ze Wspólnoty Młodych Serc, która w grupie odpowiada za aranżacje muzyczne i scenariusze różnych wydarzeń.

koncert wms 03

WMS nie jest ani zespołem muzycznym, ani też formacją ukierunkowaną na działalność w danej dziedzinie. Wspólnotę tworzą głównie młodzi ludzie z pasjami i przeróżnymi talentami, którzy tworzą jedną, zgraną całość. Połączyła ich przyjaźń, bowiem większość z nich zna się od najmłodszych lat. Teraz wspólnie robią niemal wszystko. Angażują się w różne akcje, działają bez rozgłosu i nie oczekują na wielkie uznanie ze strony innych. Piątkowy Koncert Świąteczny tylko to potwierdził.

Było bardzo klimatycznie. W repertuarze znalazły się tradycyjne kolędy oraz mniej znane pastorałki. Przedział wiekowy na scenie był bardzo różny, od kilkulatków aż po seniorów. Podobnie jak na widowni. – Cieszymy się, że nasze przesłanie trafiło do publiczności. Święta to czas dla całych rodzin i takie właśnie udało nam się przyciągnąć. Dziękujemy za obecność, wiele osób mogliśmy rozpoznać, bo są z nami podczas kolejnych wydarzeń – zaznacza Kamil Wojdyła z WMS-u.

Ostatnim punktem piątkowego wieczoru była „Cicha Noc” oraz opłatek. Szczere życzenia popłynęły nie tylko ze sceny. Publiczność również miała okazję na wymianę serdeczności. To był naprawdę mocny wstęp do Bożego Narodzenia i sezonu na wspólne kolędowanie.

Najbliższe koncerty w świątecznej atmosferze w MOK Olkusz:
4 stycznia – Wieczór Aniołów
8 stycznia – Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu „Pielgrzym”
11 stycznia – I Olkuski Konkurs Kolęd i Pastorałek
22 stycznia – Koncert Bożonarodzeniowy

koncert wms 04

koncert wms 05

koncert wms 06

Fot. MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze