silvers

W najbliższą niedzielę na Czarnej Górze zespół Silvers Olkusz podejmie ekipę Aviators Mielec. Faworytem pojedynku będą bez wątpienia gospodarze, którzy przed tygodniem pewnie pokonali swojego rywala i to w dodatku na jego terenie. „Srebrni” jak na razie imponują i wydaje się, że w końcu ich aspiracje znajdą potwierdzenie w tabeli. Obecnie są liderami II PLFA grupy wschodniej.

Jeszcze przed pierwszym meczem olkuszanie głośno mówili o chęci udziału w fazie play-off, będącej przepustką do I ligi. Po dwóch dotychczasowych występach widać, że ambitny cel jaki postawili przed sobą podopieczni Marcina Michalczewskiego, jest do osiągnięcia. Najpierw na Czarnej Górze poległy rzeszowskie „Rakiety”, a przed kilkoma dniami dwa punkty Silversi przywieźli z Mielca.

„Srebrni” wydarzenia na boisku Aviators kontrolowali właściwie cały czas. Jak już objęli prowadzenie za sprawą Kamila Zięby, tak nie oddali go już do ostatniego gwizdka. Spotkanie obfitowało w wiele widowiskowych akcji i efektownych przyłożeń, a kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń. Dużo skuteczniejsi ku uciesze swojego szkoleniowca byli olkuszanie, triumfując 35:14.

W zgodnej opinii wszystkich graczy, wygrana w Mielcu ma niebagatelne znaczenie. Nie tylko punkty, ale także postawa na boisku jest budująca. „Srebrni” wzorowo rozpracowali przeciwnika i do samego końca realizowali nakreślony plan taktyczny. Podobnie ma być podczas niedzielnego rewanżu. – To z pewnością będzie zupełnie inny mecz. Poznaliśmy się na murawie i obie strony mają wiedzę na temat swoich mocnych i tych słabszych punktów. Jeśli jednak zagramy na podobnym poziomie co w Mielcu, to o wynik możemy być spokojni. Niemniej szanujemy rywala, bo wiemy, że potrafi być bardzo groźny – przekonuje Piotr Mędrek z ekipy Silvers.

Pierwsze kopnięcie na olkuskim stadionie w niedzielę 31 lipca o godz. 13.00. Oprócz emocji związanych z walką o ligowe punkty, futboliści zapraszają na pyszne lody, malowanie twarzy dla najmłodszych i konkursy z nagrodami. Przed nami kolejne sportowe święto, a ewentualne zwycięstwo olkuszan będzie ich następnym krokiem po marzenia.

Let’s go Silvers, let’s go!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze