aa wzpn

OKS Słowik Olkusz oraz Przemsza Klucze awansowały do zawodów subregionalnych „Wakacji z Piłką Nożną 2013”, a więc imprezy sportowej przeznaczonej dla 13-latków, nad którą honorowy patronat objęło Województwo Małopolskie oraz Małopolskie Zrzeszenie Klubów LZS w Krakowie. Etap powiatowy rozegrano w ostatnią sobotę na stadionie OSW Czarna Góra.

 

Zarówno Słowik jak i Przemsza wygrały eliminacje w swoich gminach, więc bez obaw mogły przystąpić do zmagań na szczeblu powiatu. Rywalizacja była tym razem nieco trudniejsza, bo i przeciwnicy z nieco wyższej półki. Obok triumfatorów, w stawce pięciu drużyn znalazły się też dwie wolbromskie ekipy – WAP, a także Przebój. Do grona uczestników dołączyli również Młodzi Olkuszanie, którzy mimo nawet trzech lat różnicy, ambitnie stawiali czoła dużo bardziej doświadczonym przeciwnikom.

OKS do rywalizacji przystąpił niemal w optymalnym składzie. Patrząc na nazwiska i poziom ligowy dzielący „żółto–niebieskich” od reszty stawki można było przypuszczać, że „Słowicy” będą faworytami. Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że faworytami byli murowanymi, o czym jeszcze przed pierwszym gwizdkiem mówił klubowy koordynator. – Raczej nikt nie będzie nas w stanie zaskoczyć. Doskonale wiemy, jak grają drużyny z Wolbromia i na co stać Przemszę. Oczywiście szanujemy każdego rywala, ale czujemy się mocni – oceniał Rafał Pięta.

W słowach założyciela klubu, zajmującego się szkoleniem w Olkuszu piłkarskiej młodzieży, nie było żadnej przesady. Najlepszym tego dowodem były wyniki osiągane przez jego podopiecznych w kolejnych meczach turnieju. Słowik zaczął od „dwucyfrówki” z Młodymi Olkuszanami, później przyszły kolejne pogromy kolejno nad Przebojem Wolbrom 8:0, Przemszą 5:0 i WAP-em 7:0. Ostateczny bilans robi wrażenie. OKS wygrał wszystko, co było do wygrania, strzelając aż 30 bramek. Warto też podkreślić, że olkuszanie nie tylko dużo strzelali, ale również nic nie tracili. – Może zabrzmi to nieskromnie, ale mierzymy przynajmniej w turniej finałowy. Co zastaniemy w Swoszowicach 24. sierpnia to już inna sprawa, jednak znaleźć się tam powinniśmy. Wiedzą także o tym i chłopcy, dla których jest to ostatnia szansa na grę w takim składzie pod szyldem Młodzika. Wiek większości piłkarzy sprawia bowiem, że od września drużyna, która w minionym ligowym sezonie urwała punkty Wiśle Kraków czy Cracovii, będzie uczestniczyła już w rozgrywkach Trampkarzy, oby z podobnym skutkiem – żyje nadzieją Rafał Pięta.

Wspomniany został już finałowy turniej w Swoszowicach, ale awans do niego trzeba będzie sobie wywalczyć podczas zawodów subregionalnych, gdzie obok Słowika zagra też Przemsza. Zespół z Klucz oprócz porażki z gospodarzami imprezy, odniósł trzy zwycięstwa i dzięki temu wspólnie z OKS-em będzie reprezentował powiat olkuski na arenie Małopolski Zachodniej. W zawodach 16. sierpnia, które najprawdopodobniej odbędą się w Zatorze, udział weźmie osiem drużyn (po dwie z powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i olkuskiego). Promocję do decydującej rundy w Swoszowicach wywalczą dwa zespoły. Wielki Finał turnieju zaplanowano na sobotę 24. sierpnia.

Komplet wyników:

Przebój – WAP 3:2
Młodzi Olkuszanie – OKS Słowik 0:10
Przemsza – Przebój 3:0
WAP – Młodzi Olkuszanie 1:3
OKS Słowik – Przebój 8:0
WAP – Przemsza 1:3
Przebój – Młodzi Olkuszanie 3:0
Przemsza – OKS Słowik 0:5
Młodzi Olkuszanie – Przemsza 0:3
OKS Słowik – WAP 7:0

Tabela:

1. OKS Słowik Olkusz   4   12   30:0 
2. Przemsza Klucze  4   9   9:6
3. Przebój Wolbrom  4   6  6:13
4. Młodzi Olkuszanie  4   3  3:17
5. WAP Wolbrom  4   0  4:16

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze