jarosz1

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu zaprasza na spotkanie autorskie z Łukaszem Jaroszem. Odbędzie się ono 4 czerwca 2014 roku o godzinie 18.00. Podczas imprezy promowany będzie nowy tomik wierszy pt. „Świat fizyczny”.
Łukasz Jarosz nie tylko pisze wiersze ale zajmuje się także muzyką, grą na perkusji i sztuką wokalną. To autor tekstów grup: „Chaotic Splutter”, „Lesers Bend”, „Mgłowce”, „Zziajani Porywacze Makowców”. Jest zdobywcą wielu nagród w konkursach poetyckich. „Jego debiutancka książka poetycka Soma została wyróżniona I nagrodą w Konkursie Młodych Twórców im. Witolda Gombrowicza Fundacji Kultury oraz otrzymała nagrodę Złoty Środek Poezji za najlepszy poetycki debiut książkowy (2007). Pełna krew została uhonorowana Nagrodą Literacką im. Wisławy Szymborskiej (2013). Jego wiersze tłumaczone były na język chorwacki, włoski, angielski i niemiecki. Publikował m.in. w Tygodniku Powszechnym, Gazecie Wyborczej, Twórczości. Mieszka w Żuradzie pod Olkuszem”.

„Świat fizyczny” to siódmy tom jego autorstwa. Wcześniejsze to: „Soma” (2006), „Biały tydzień” (2007), „Mimikra” (2010), „Spoza „(2011), „Wolny Ogień” (2011), „Pełna krew” (2012). Najnowszy zbiór ukazał się 20 maja w krakowskim wydawnictwie ZNAK.
Więcej informacji na stronach internetowych : galerii ( http://www.bwa.olkusz.pl/ )oraz wydarzenia na facebook – u (https://www.facebook.com/events/1474859592751060/?ref_dashboard_filter=upcoming ). 

Zapraszamy!

GSW BWA

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
malusienkilokisagaMilosnik KulturyWujek Walenty Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
malusienki
malusienki

Normalnie czempion! 😆

lokis
lokis

[quote name=”aga”]Czy artykuły w „Przeglądzie” przechodzą przez korektę? Chyba ostatnio nie za bardzo – nie rozwiążę zagadki – sami poszukajcie![/quote]
To raczej nie jest tekst autorstwa kogoś z Przeglądu, tylko gotowiec przesłany przez BWA. Napisany stylem wysoce „artystycznym”. Neodadaizm? Kulawy futuryzm? Styl new age PL? Piszą jak mogą. Bidulki.

aga
aga

Czy artykuły w „Przeglądzie” przechodzą przez korektę? Chyba ostatnio nie za bardzo – nie rozwiążę zagadki – sami poszukajcie!

Milosnik Kultury
Milosnik Kultury

[quote name=”Wujek Walenty”]
Jak widać Galeria ma też jednego hejtera :-)[/quote]Uzycie nazwy HEJTER nie jest adekwatne do rzeczywistosci, raczej swiadczy o wyjatkowej plytkosci waszych intelektow :*

Wujek Walenty
Wujek Walenty

[quote name=”Tjotja Njusja”]Wlasciwie to nawet fajnie ze BWA ma jednego poete, jednego pisarza, jednego malarza, jedna sprzataczke i jednego windziarza. Latwo jest wszystkich zapamietac, jestem w stanie wymienic bez zajakniecia bedac obudzona o 1 w nocy. Po co robic nowe wywiady i pisac nowe artykuly, wystarczy zastosowac kopiuj-wklej. Milej zabawy w rodzinnym gronie w srode zycze 😉 . Tjotja Niusja[/quote]

Jak widać Galeria ma też jednego hejtera 🙂

Apacz
Apacz

No popacz popacz tyle nagrod! No no no, fju fju fju! :-*

Tjotja Njusja
Tjotja Njusja

Wlasciwie to nawet fajnie ze BWA ma jednego poete, jednego pisarza, jednego malarza, jedna sprzataczke i jednego windziarza. Latwo jest wszystkich zapamietac, jestem w stanie wymienic bez zajakniecia bedac obudzona o 1 w nocy. Po co robic nowe wywiady i pisac nowe artykuly, wystarczy zastosowac kopiuj-wklej. Milej zabawy w rodzinnym gronie w srode zycze 😉 . Tjotja Niusja

poeta XXL
poeta XXL

Przyjde! A flaszka bedzie? 😆