DSCF9092

W miniony czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bukownie gościła Joanna Jagiełło, autorka książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie.

Joanna Jagiełło ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako dziennikarka, nauczycielka i redaktorka. Jest autorką powieści dla młodzieży, m.in.: „Kawa z kardamonem” (2011) i „Czekolada z chili” (2013), książek dla dzieci: „Oko w oko z diplodokiem” (2013) oraz „Pamiętnik Czachy” (2014), a także tomików poetyckich: „Moje pierwsze donikąd” (1997) oraz „Ślady” (2013). Współpracowała z miesięcznikami „Perspektywy” i „Cogito”, jest także redaktorką podręczników do języka angielskiego. Ma dwie córki, które są dla niej nieustającą inspiracją i źródłem wiedzy o świecie. Lubi polską prozę i szwedzkie kryminały, hiszpańskie kino oraz podróże z plecakiem i aparatem. Jako malarka brała udział w wielu wystawach zbiorowych oraz kilku indywidualnych. Jako pieśniarka zdobyła w lutym 2017 roku I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wierszy i Piosenki Miłosnej w Warszawie. Mieszka na warszawskim Grochowie.

DSCF9100

„Zaczęło się od wielkiego marzenia” – tymi słowami Joanna Jagiełło rozpoczęła spotkanie z bukowieńską młodzieżą. Pisarka opowiadała zebranym o swoim dzieciństwie, pragnieniu zostania autorką książek, o początkach pisarskiej kariery, a także o tym, jak wydać książkę i czy warto to robić. Przyznała, że od zawsze lubiła być kreatorką rzeczywistości i wymyślać interesujące historie, które dopiero po jakimś czasie z szuflady trafiły na półki księgarń. Uczestnicy spotkania chętnie zabierali głos, pytając o inspiracje i pomysły na kolejne powieści. Po zakończeniu części oficjalnej można było nabyć wybrane książki pisarki wraz z jej autografem.

Spotkanie z Joanną Jagiełło odbyło się w ramach prowadzonej przez Bibliotekę akcji „Bukowianie, pora na czytanie i historii zgłębianie”, dofinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa poprzez serię spotkań literacko-plastycznych, autorskich i konkursów z nagrodami. Poza spotkaniem z Joanną Jagiełło we wrześniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bukownie gościli także autorzy Jakub Skworz, Małgorzata Strękowska-Zaremba oraz Eliza Piotrowska.

DSCF9096

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze