bralczyk72-1

29 marca 2012 r. na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej gościł w Olkuszu  znany Polski językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki  prof. Jerzy Bralczyk. Spotkanie zostało zorganizowane w roku jubileuszowym 95.lecia istnienia Biblioteki.

Profesor Bralczyk wykłada w  Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jest członkiem: Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Polskiego Towarzystwa Semiotycznego, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Komitetu Językoznawstwa PAN i Komitetu Nauk o Kulturze PAN; wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Podczas spotkania, Pan Profesor wygłosił interesujący wykład: Sztuka komunikowania się, czyli jak mówić, aby nas słuchano, w którym przedstawił różne aspekty poprawności językowej w tym jak nawiązać kontakt z rozmówcą, w jaki sposób podtrzymać uwagę, jak sprawić aby wszyscy chcieli nas słuchać i jak brzmieć wiarygodnie.

Profesor mówił również o tym,  co mówi o nas nasze ciało, podczas gdy przemawiamy, jak zmienia to odbiór naszych słów i jak wykorzystać to do naszych celów.

Profesor Bralczyk,  mistrz słowa i wyjątkowy mówca, podczas spotkania miał doskonały kontakt z publicznością. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem Olkuszan, dlatego odbyło się w sali teatralno-kinowej MOK-u, a mimo to sala wypełniona była po brzegi.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
KubaK
KubaK
11 lat temu

Bardzo ciekawe wydarzenie. Oby takich więcej!