spr juniorki1

Juniorki Młodsze SPR-u Olkusz dzięki zwycięstwu w turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski, są już w najlepszej krajowej szesnastce! W drodze po awans Młode Lwice pokonały Żaka Kielce, Olimp Grodków oraz MKS Kraśnik.

Trzydniowe zmagania w Olkuszu podopieczne Aleksandry Wojdyły rozpoczęły od teoretycznie najtrudniejszego spotkania z Żakiem. Kielczanki prowadziły po pierwszej połowie. W końcówce jednak sprawy w swoje ręce wzięły najbardziej kreatywne wśród Młodych Lwic: Anna Andrzejczyk, Klaudia Zub i Laura Nawara, czego efektem była szalona pogoń za rywalkami zakończona happy endem. Wygrana 33:32 zapewniła olkuszankom dużo mniejsze nerwy w kolejnych pojedynkach. W drugim spotkaniu pierwszego dnia zmagań, MKS Kraśnik pewnie 32:20 ograł Olimp Grodków.

Dużo łatwiej zawodniczki SPR-u miały następnego dnia, kiedy to ich przeciwnikiem były rówieśniczki z Grodkowa. Gospodynie prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty, a ich dominacja na parkiecie nie podlegała dyskusji. Niewiadomą były jedynie rozmiary zwycięstwa. Skończyło się na wyniku 38:18. Po raz kolejny trio: Andrzejczyk, Zub, Nawara zdobyło ponad połowę wszystkich bramek rzuconych przez cały zespół. Końcowa syrena nie tylko potwierdziła drugą wygraną Młodych Lwic, ale niemal na sto procent zapewniła im awans do turnieju ćwierćfinałowego. Do pełni szczęścia olkuszankom w starciu z Kraśnikiem wystarczał tylko remis, a że zadanie to będzie możliwe do wykonania pokazał drugi sobotni mecz, w którym Żak bez większych trudności pokonał MTS 28:17.

Skoro mogły kielczanki, to tym bardziej wygrać z zespołem z Lubelszczyzny mogły bezsprzecznie najlepsze w tym turnieju piłkarki SPR-u. Podopieczne trener Wojdyły nie zawiodły oczekiwań swoich fanów i w pięknym stylu awansowały do następnego etapu zmagań, którego stawką są medale Mistrzostw Polski. Wynik 37:18 w pełni oddaje różnicę widoczną na boisku. Olkuszanki nie dość, że dobrze broniły, to nie zawodziły też w ataku. Imponujące były głównie wyjścia Młodych Lwic z szybkimi kontratakami. Nie zawiedli także kibice, którzy mocno, każdego dnia wspierali swoje ulubienice, a te na zakończenie zmagań w podziękowaniu przybiły wszystkim „piątki”. Pojedynek Olkusza z Kraśnikiem był ostatnim punktem turnieju. Wcześniej Żak Kielce 32:29 pokonał Olimp Grodków i tym samym, również kielczanki zapewniły sobie udział w 1/4 finału MP. Teraz przed Lwicami daleka podróż na drugi koniec Polski do Tczewa i walka o strefę medalową z tamtejszym Samborem, Zagłębiem Lubin i MKS-em Brodnica.

spr juniorki2

– Wielkie gratulacje dla naszych zawodniczek i trenerki Oli. Najpierw dziewczyny potwierdziły swoją dominację w Małopolsce, a teraz także pokonały mistrzów trzech innych województw. To spore wydarzenie dla klubu i najlepszy dowód na to, że systematyczna praca na treningach przynosi wymierne efekty. Jesteśmy w stawce szesnastu najlepszych zespołów w Polsce. Każdy kolejny mecz i ewentualne zwycięstwa będą dla nas nagrodą, ale po cichu liczymy na kolejne sukcesy. Cała drużyna mocno na te swoje „pięć minut” sobie zapracowała – komentuje wiceprezes SPR-u, Katarzyna Polak.

Turniejowy triumf we własnej hali to rzeczywiście sukces całej ekipy Młodych Lwic, ale też osiągnięcie, do którego sporą cegiełkę dołożyły poszczególne zawodniczki. Nie ma się więc czemu dziwić, że podczas wręczania nagród indywidualnych, wśród trzech wyróżnionych, znalazły się dwie olkuszanki – Klaudia Zub, jako najlepsza piłkarka imprezy oraz Laura Nawara, najskuteczniejsza ze szczypiornistek (23 bramki w trzech meczach).

Równolegle do zmagań w Olkuszu, walkę w turnieju ćwierćfinałowym MP w Łukowie prowadziły młodsze piłkarki SPR-u z rocznika 2004. Lwiątka mimo ambitnej postawy przegrały oba swoje spotkania: 8:28 z Łukovią i 9:19 z Koroną Handball Kielce. Rywalizację wygrały kielczanki.

{joomplu:57557}{joomplu:57551}{joomplu:57565}