spr team2017

Piłkarki ręczne olkuskiego SPR-u po przerwie wakacyjnej rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu, który ruszy w przedostatni weekend września. Klubowy zarząd ustalił ostateczny skład  I-ligowej drużyny, w której młodość mieszać się będzie z doświadczeniem.

Do premierowego starcia z Sośnicą Gliwice pozostał miesiąc, dlatego też Srebrne Lwice pod czujnym okiem trenera Marcina Księżyka w pocie czoła pracują nad sportową formą. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, olkuszanki grać będą na poziomie I ligi, która po reorganizacji dokonanej przez Polski Związek Piłki Ręcznej została podzielona na dwie grupy. SPR zagra w tej drugiej (B), a jego rywalami obok Sośnicy będą także ekipy: MTS Żory, AZS UMCS Lublin, Olimpia Beskid Nowy Sącz, SPR JKS Jarosław, Otmęt Krapkowice, UKS Varsovia Warszawa, WKPR Wesoła Warszawa oraz AZS AWF Warszawa.

Trudno w tej chwili mówić o celach na nadchodzący cykl rozgrywkowy, tym bardziej, że w składzie Lwic doszło do sporych zmian. Z różnych względów z drużyną pożegnały się podstawowe do tej pory zawodniczki: Agata Basiak i Katarzyna Nowak, a także te, które częściej niż w pierwszej siódemce, zaczynały mecze na ławce rezerwowych: Dagmara Frączek, Agata Latała, Aleksandra Polak, Katarzyna Postołek, Paulina Leńczuk oraz kontuzjowana Dagmara Knapik.

Wspomniane zawodniczki mają zastąpić nowe, wśród których znajdują się zarówno te doświadczone, jak i dużo młodsze, dopiero wchodzące do seniorskiego zespołu. Do drużyny weszła Irina Łozińska, Ukrainka polskiego pochodzenia, która ostatnie miesiące spędziła w Kielcach, gdzie jednak nie zagrała ani minuty z powodu urazu jakiego nabawiła się podczas jednego z przedsezonowych treningów. 23-latka jest wychowanką klubu ZNIA Zaporoże. W Olkuszu zamierza odbudować się sportowo po kontuzji i udowodnić swoją wartość. Łozińska podpisała roczny kontrakt.

Ponadto w barwach SPR-u zobaczymy Klaudię Łebko, pamiętaną z występów w chorzowskim Ruchu, jak również klubowe wychowanki: Wiktorię Siołę, Julię Mrozowską oraz Julię Szczepanek. Wszystko wskazuje na to, że tymi ruchami kadrowymi zarząd i sztab trenerski dopięli skład na nadchodzący sezon. Prezentuje się on następująco:

Bramkarki: Aleksandra Petlic, Magdalena Sroka
Zawodniczki „z pola”: Paula Przytuła, Natalia Kolonko, Agata Wcześniak, Klaudia Wójcicka, Irina Łozińska, Klaudia Łebko, Klaudia Zub, Laura Nawara, Sandra Bocheńska, Wiktoria Sioła, Julia Mrozowska i Julia Szczepanek.

16 sierpnia szczypiornistki rozpoczęły obóz kondycyjny. Ważnym punktem przygotowań jest również zaplanowana seria gier kontrolnych. Pierwszy mecz o punkty Srebrne Lwice zagrają w weekend 23/24 września na wyjeździe z dobrze sobie znaną Sośnicą Gliwice. Dwa tygodnie później do Olkusza przyjedzie UMCS Lublin.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Catemil Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cat
Cat

Co znaczy Olkusz? Wiadomo, że Kluby Sportowe w innych miastach w większości finansowane są przez samorządy. A często są właścicielami takich Klubów. Zatrudniają osoby do zarządzania Klubami, dają im zadania do wykonania i ich rozliczają. Jeżeli Olkusz chce mieć chociaż jeden Klub w najwyższej klasie rozgrywkowej, a w tym przypadku SPR jest jedyną szansą na dzisiaj, samorządy muszą tego chcieć i zagwarantować finansowanie.

emil
emil

olkusz to niech lepiej szykuje pieniądze na superlige.bo jak nie to o co te dziewczyny mają grać jak i tak muszą zostać na zapleczu najlepszej ligi .wstyd trochę.taka promocja dla olkusza może być