dyktando 2019

Już po raz dziesiąty zainteresowani mogą wziąć udział w „Dyktandzie o pióro wójta gminy Bolesław”. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 maja.

Dyktando odbędzie się 10 maja o godz. 15.30 w bolesławskim dworze. Każdy, kto chce sprawdzić swoją znajomość ortografii, powinien wypełnić formularz (dostępny na stronie www.gminaboleslaw.pl/centrum-kultury oraz w siedzibie Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu przy ul. Głównej 55) i dostarczyć go do siedziby Centrum Kultury (pocztą tradycyjną, elektroniczną lub osobiście). Jak informują organizatorzy, dyktando będzie oceniane według zasad obowiązujących w Nowym Słowniku Ortograficznym PWN z zasadami pisowni i interpunkcji pod redakcją prof. E. Polańskiego.
Zwycięzca otrzyma tytuł Dworskiego Mistrza Ortografii oraz nagrodę główną. Jeśli nie będzie osoby, która napisze dyktando bezbłędnie, pierwsze miejsce przypadnie uczestnikowi, który popełnił najmniej błędów. Laureaci kolejnych dwóch miejsc otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

Zwycięzców poznamy podczas czerwcowego Święta Gminy Bolesław.

Organizatorami dyktanda są Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu oraz Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bolesławiu. Dyktando odbywa się pod honorowym patronatem wójta Gminy Bolesław Krzysztofa Dudzińskiego.

Fot. gmina Bolesław

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze