W dniu 17 września w Olkuszu odbył się pierwszy Bieg Uliczny „Srebrna Dziesiątka”. Wzięli w nim udział biegacze z Polski i zagranicy. Pomimo deszczowej aury przedsięwzięcie okazało się być wyjątkowo udane a organizatorzy już zapowiadają, że zagości ono na stałe w imprezowym kalendarzu naszego miasta.

Dla wielbicieli biegania pierwszy Bieg Uliczny ,,Srebrna Dziesiątka” okazał się istnym świętem. Zarówno start jak i meta wyścigu znajdowały się na płycie olkuskiego rynku. Trasa prowadziła przez centrum i zachodnią część miasta. Jej długość wyniosła 10 kilometrów.

Głównym organizatorem imprezy był Klub Biegacza „Olkuszbiega” przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Olkusz, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz KS Olkusz.

W biegu wzięło udział 259 uczestników. Wśród nich można było znaleźć zarówno mieszkańców Srebrnego Grodu, jak i gości z innych miast, a nawet z zagranicy. W wyniku sportowych zmagań podium należało jednak do zawodników KS Olkusz, którzy okazali się być bezkonkurencyjni.

Najlepszym wynikiem może pochwalić się olkuszanin Bartosz Karoń, który na linii mety zameldował się niespełna pół godziny po rozpoczęciu zawodów. Zaraz za nim znaleźli się Kamil Wichary oraz Adrian i Emanuel Wojtachowie. Każdy uczestnik, który dobiegł do mety w regulaminowym czasie otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi zawodnicy dostali także puchary i pakiety okolicznościowe.

Organizatorzy nie zapomnieli także o młodszych mieszkańcach Srebrnego Grodu. Podczas imprezy organizowane były zmagania dla dzieci i młodzieży w ramach I Memoriału Kazimierza Chechelskiego – wybitnego trenera, sędziego i zawodnika.

 {joomplu:63541}{joomplu:63545}{joomplu:63516}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MeliAg
MeliAg
7 lat temu

To miasto zaczyna żyć! wielkie brawa dla wszystkich!