trzebinia młode talenty

W dniach 21-22.02 2015r. w Trzebini odbył się już XX Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Młodych Talentów w Szachach Aktywnych P’30 pod honorowym patronatem Pana Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego. Turniej zgromadził dużą rzeszę sympatyków z zagranicy między innymi z Anglii, Niemiec, Słowacji czy Ukrainy.

Mocny skład swoich zawodników wystawił również klub szachowy UKS Czarny Koń Olkusz w czterech kategoriach wiekowych. W każdej z tych grup na podium stanął zawodnik reprezentujący barwy „Czarnego Konia” i otrzymał medal z rąk Starosty Powiatu Chrzanowskiego.     

 

Największą niespodziankę sprawił najmłodszy narybek Akademii Karpowa w Olkuszu. Maksymilian Januszek pokonując innych uczestników turnieju w kategorii chłopców do lat 8 zajął miejsce II, a jego kolega z klubu, Kacper Ekiert uplasował się na pozycji VI. Chłopcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, turnieje, puchary i pozycje medalowe dopiero przed nimi, mamy więc nadzieję, że pójdą w ślady swoich nieco starszych, doświadczonych już graczy.

Prym w kategorii do lat 10 wiódł zawodnik Bartłomiej Turski, reprezentujący barwy Olkusza, który  w swojej kategorii wiekowej nie miał sobie równych i stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając piękny puchar, medal i nagrodę rzeczową. W kategorii do lat 12 wzięło udział dwóch adeptów Akademii Karpowa Dominik Kurek i Tomasz Bąchór, obaj zawodnicy wywalczyli miejsca na podium i otrzymali drogocenne medale, Dominikowi przypadł brąz a Tomkowi srebro. Uzdolnieni gracze, rywalizując w tej samej grupie wiekowej postępowali według zasad fair play i szacunku wobec przeciwnika, zachowując zasady zdrowej rywalizacji.

Mateusz Lis i Jakub Ochowicz reprezentowali klub w kategorii do lat 14, mając za przeciwników bardziej doświadczonych i mocniejszych rywali, udowodnili, że są w czołówce liderów. Mateusz wywalczył srebro, natomiast Kuba stanął tuż za podium, zajmując IV miejsce w kategorii chłopców.. Jednakże Kuba jako jedyny, zremisował z najlepszym zawodnikiem turnieju Słowakiem Pechac Jergusem.

Turniej stał na wysokim poziomie, biorąc pod uwagę kadrę międzynarodową jak i spektakularne sukcesy naszych zawodników, które w dużej mierze zawdzięczamy całotygodniowym feryjnym treningom profesjonalnych trenerów, Pawła i Doroty Czarnotów.

UKS Czarny Koń Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze